Tkaniny we wnętrzach. Kolorowy, tapicerowany zagłówek

 Wnętrza ubrane w trendy

Fot. Mariusz Bykowski

Z dużą starannością wybieramy dla siebie ubrania i dodatki. Już czas, by pomyśleć w podobny sposób o wnętrzach, tutaj tkaniny też są ważne. Zacznijmy od nowego wykorzystania tkanin jako dekoracji ściany. Kolorowy, tapicerowany zagłówek można zrobić samodzielnie.

Elementów garderoby nie trzeba skrzętnie chować w przepastnych szafach. Można je eksponować, powierzając im nową rolę elementów dekoracji wnętrz. Takie "dodatki krawieckie" poprzez zmianę kontekstu i skali, w której się pojawiają, dodają wnętrzom lekkości. Dowcipne aranżacje sprawiają, że wnętrza zyskują indywidualny rys. Bardzo ważnym narzędziem stylisty są w tym przypadku tkaniny.

Aranżacja wnętrz wielu osobom wydaje się trudnym zadaniem. Dużo łatwiej wyszukiwać ubrania czy dodatki. Zabawa w ubieranie mieszkania może być znakomitym sposobem na ośmielenie początkujących dekoratorów. Tkaniny w świecie mody, jaki i dekoracji wnętrz przenikają się, koegzystują, zapożyczając od siebie to, co najbardziej wartościowe i inspirujące. Gdy panuje moda na skromne, ascetyczne stroje, taka sama obowiązuje w szeroko pojętym designie, a już w następnym roku pojawiają się bogato zdobione, "rozbuchane" kreacje - styliści i architekci projektują wspaniałe, "barokowe", okraszone złotem wnętrza.

Tapicerowany zagłówek jak obraz

Ściana pokryta tapicerowanymi kwadratami z różnych tkanin jest ciekawą, barwną dekoracją, ale spełnia również dwie praktyczne funkcje: aranżacji sofy w ciągu dnia i miękkiego wykończenia łóżka w nocy. Kolory i wzory tkanin dopasowane do siebie tworzą kompozycję, która może się stać najważniejszą ozdobą niedużego pokoju. W ten prosty sposób otrzymujemy "2 w 1" - duży obraz na ścianie i wygodną sofę zrobioną ze zwykłego materaca.

Ocena: 0
Tekst: Kuba Gurnik , Tekst: Magda Kiełkiewicz Zdjęcia: Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY