Ozdoby choinkowe z filcu: renifer z filcu + SZABLON

Ozdoby choinkowe z filcu tworzą wyjątkowo ciepłą aranżację świątecznego drzewka. Wykonane własnoręcznie lub wspólnie z dziećmi cieszą najbardziej! W cyklu ZRÓB TO SAM pokazujemy, jak KROK PO KROKU wykonać uroczego renifera z filcu na choinkę! Przygotowaliśmy instrukcję, a także gotowy szablon do pobrania.

Ozdoby choinkowe z filcu: renifer z filcu
Ozdoby choinkowe z filcu: filcowy renifer
Ozdoby choinkowe z filcu: filcowy renifer
Ozdoby choinkowe z filcu: filcowy renifer
Ozdoby choinkowe z filcu: filcowy renifer

Jakie ozdoby choinkowe z filcu warto wykonać? Możliwości jest wiele – od gwiazdek przez serduszka, choinkowe zawieszki aż po świąteczne postacie: mikołaja czy aniołka. Tym razem pokazujemy, jak zrobić renifera z filcu. Taka dekoracja choinkowa będzie cieszyła zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Z pomocą przyjdzie również szablon do pobrania, który przygotowaliśmy!

Renifer z filcu na choinkę: materiały

Materiały potrzebne do wykonania świątecznego renifera z filcu:

- filc szary,
- materiał w czerwoną kratkę,
- szablon renifera,
- cienki marker,
- nożyczki,
- cekiny czerwone, niebieskie,
- igła,
- cienka żyłka,
- biała mulina,
- wypełniacz,
- tasiemka z koronki.

Renifer z filcu: SZABLON DO POBRANIA >>>

 Ozdoby choinkowe z filcu: filcowy renifer

Ozdoby choinkowe z filcu: filcowe renifery na choinkę ZRÓB TO SAM!

Fot. Patrycja Malitka

Renifer z filcu na choinkę KROK PO KROKU

Renifer z filcu: KROK 1

Odrysuj kształt renifera na szarym arkuszu filcu z obu stron szablonu (tak by strona odrysowywana pozostała od środka renifera). W ten sam sposób odrysuj serduszka na materiale. Następnie odrysowane kształty wytnij za pomocą nożyczek.

Renifer z filcu: KROK 2

Czas na szycie. Za pomocą cienkiej żyłki przyszyj czerwony cekin, który będzie noskiem renifera. Niebieski cekin posłuży jako oko. Tą samą żyłką przyszyj serduszko z materiału. Szycie elementów wykonaj na obu częściach renifera.

Renifer z filcu: KROK 3

Złóż obie części renifera, jedna na drugą i za pomocą igły z białą muliną zacznij zszywać renifera od tylnej jego części. Po kilku przeszyciach pomiędzy obie części renifera włóż kawałek tasiemki z koronki na długość zawieszki. Następnie zszywaj dalej renifera.

Renifer z filcu KROK 4

Po obszyciu rogów renifera i pyszczka zatrzymaj szycie. Wypełnij zszytą część miękkim wypełniaczem, po czym powróć do zszywania aż do momentu, kiedy pozostanie ok. 2 cm niezszytego fragmentu. Wtedy wypełnij renifera do wersji ostatecznej i zakończ szycie.

Renifer z filcu: KROK 5

Na koniec odetnij kawałek materiału, który użyty został do serduszka, i przewiąż nim szyjkę renifera, tworząc szalik. Gotowe!

Czytaj też: Renifer z filcu na choinkę WZÓR II >>>

 Filcowy renifer Rudolf na choinkę

Filcowy renifer Rudolf na choinkę: ZRÓB TO SAM!

Fot. Patrycja Malitka

Dekoracje świąteczne z przymrużeniem oka: obejrzyj wideo i zainspiruj się!

Dekoracje świąteczne DIY – galerie zdjęć

Ozdoby choinkowe z filcu, takie jak renifer, to tylko jeden z wielu pomysłów na własnoręcznie wykonane cudeńka. Do zrobienia ozdób świątecznych można wykorzystać też papier, szyszki, gałązki iglaków czy nawet… makaron!

Ocena: 0
Tekst: Patrycja Malitka Zdjęcia: Patrycja Malitka

POLECANE ARTYKUŁY