DIY: świetna dekoracja słoików. Pomysł na puste słoiki

 DIY dekoracja słoików

Fot. materiały prasowe

W DIY przedstawiamy ciekawy pomysł na dekorację słoików. Puste słoiki, z którymi nie mamy co zrobić, moga posłużyc jako piekna dekoracja mieszkania, wazon albo przybornik.

 Dekoracja słoików na przetwory

Fot. materiały prasowe

Autorki bloga EnjoyYourHome za projekt zdobienia słoików otrzymały wyróżnienie w konkursie na blogowe DIY w czasie tegorocznego Łódź Design Festval, którego patronem było Urzadzamy.pl

Doceniliśmy pomysł na DIY z wykorzystaniem metody recyklingu oraz wyjątkowego poczucia humoru projektantek, które odniosły się do modnego ostatnio zupełnie innego znaczenia "słoików".

- W Warszawie, słoik od niedawna zyskał całkiem nowe znaczenie. Można wręcz powiedzieć, że stał się w pewnym sensie symbolem naszego miasta - twierdzą autorki bloga, które same chętnie gromadzą słoiki otrzymane wraz ze smakołykami od rodziców.

Aby wykorzystać pozytecznie górę słoików i w myśl zasady recyklingu oraz dbałości o otaczające środowisko, postanowiły wykorzystać te modne naczynia do dekoracji domu.

DIY: czyli Decorate Jar Yourself

Okazuje się, że w ramach DIY można ze zwykłego słoika zrobić przemyślany element wystroju wnętrza. Istotnym elementem projektu, który warto zaznaczyć, jest jego niskobudżetowość oraz powszechna dostępność materiałów.

Potrzebne materiały

Słoik:
• 0 zł - słoik pochodzący od mamy/babci z domowych zapasów
• do 3 zł - zakup pustego słoika w sklepach gosp. domowego
• do 6 zł - zakup słoika z wkładką, którą możemy wykorzystać w celach poza projektowych tj. majonez, ogórki konserwowe, sosy...

Dekoracje:
• wstążki, sznurki, naklejki, taśmy dekoracyjne - koszt od 50 gr do 20 zł. 

Wykonanie

Słoiki dekorujemy według własnego gustu i uznania. Ozdobne koronki można do słoika przykleić, aby sie nie przesuwały. Tak ozdobiony słoik moze być wazone, pojemnikiem na przybory lub po prostu ładną dekoracją.

 

 DIY dekoracja słoików

Fot. materiały prasowe

 DIY dekoracja słoików

Fot. materiały prasowe

Więcej świetnych pomysłów na DIY i nie tylko na blogu:

www.EnjoYourHome.blogspot.com

 

Ocena: 0
Zdjęcia: materiały prasowe

POLECANE ARTYKUŁY