Bukiety ślubne: trendy. 10 pomysłów na wiązanki ślubne

Bukiety ślubne to jedne z najważniejszych elementów stylizacji panny młodej. Powinny komponować się z suknią ślubną i nawiązywać do motywu przewodniego wesela. Jakie bukiety i wiązanki ślubne są najmodniejsze? Jakie kwiaty królują w modzie ślubnej? W galerii znajdziecie przegląd ślubnych trendów z wiązankami ślubnymi w roli głównej.

bukiet
bukiet
bukiet
bukiet ślubny
bukiet ślubny

Ślub i wesele to niezwykła uroczystość, dlatego każda para młoda chce, aby ten dzień był wyjątkowy. Ważnym elementem organizacji ślubu są dekoracje. Najważniejsze są dekoracje kościoła, sali weselnej czy samochodu. Jednak nie możemy zapominać o bukiecie ślubnym panny młodej. Ten pozornie drobny detal jest ważnym elementem, nadającym charakter całej stylizacji ślubnej.

Bukiety ślubne: jakie kolory kwiatów dominują w wiązankach ślubnych?

W modzie ślubnej widoczny jest powrót do klasycznej elegancji. Wiązanki ślubne wyróżnia prostota i skromość. Najczęściej zobaczymy białe i kremowe róże, frezje i piwonie. Te ostatnie stały się prawdziwym hitem, a moda na nie przywędrowała do nas znad oceanu. Elementem dekoracyjnym została gipsówka. Pojawia się ona nie tylko w bukietach ślubnych, ale również w dekoracji stołu.

Bardzo popularne są białe kule z gipsówki, które ozdabiają coraz częściej nie tylko salę weselnę, ale również kościół. Modne są też jednokolorowe bukiety ślubne oraz łączenie różnorodnych roślin, pozostające w tej samej kolorystyce. Oryginalne bukiety ślubne charakteryzują się nietypowym kształtem i dodatkami.

..  Dekoracje ślubne domu – gotowe pomysły >>>

..  Dekoracje samochodu do ślubu >>>

W maju hitem są bukiety z konwalii. Kwiaty te doskonale prezentują się ozdobione jedynie zielonymi liśćmi, ale też w zestawieniu z innymi kwiatami, tworząc oryginalne i subtelne bukiety. Bukiety ślubne z konwalii wykorzystali w pokazach sukien ślubnych światowej sławy projektanci, jak Oscar de la Renta czy Monique Lhuillier. Oczywiście modne są nie tylko monochromatyczne, białe wiązanki ślubne. W modzie ślubnej niezmiennie od lat pojawia się róż, a ostatnio dołączył do niego również fiolet, który szczególną popularnością cieszy się w okresie jesiennym.

Modne wiązanki ślubne: 7 ciekawych trendów

Trawa pampasowa: efektowne, puszyste pióropusze dodają wiązankom i bukietom ślubnym sporo lekkości. Świetnie komponują się z ziołami i kwiatami polnymi. Trawa pampasowa zdobywa zresztą coraz większą popularność także we wnętrzach.

Leśne akcenty: znak umiłowania przyrody w jej najczystszej formie. Dobrze znane zielone rośliny można łączyć z plastrami drewna, a także bardziej efektownymi kwiatami - najlepiej białymi i kremowymi.

Kwiatowa torebka: może to być ażurowa rama w formie torebki, która jest ubarwiona kwiatami, liśćmi, trawami i innymi elementami dekoracyjnymi, albo też zwykła, elegancka torebka opakowana ozdobami. Wtedy jest praktycznie i efektownie zarazem.

Fiolet, burgund, marsala, fuksja: te mocne odcienie wprowadzamy oczywiście za pomocą kwiatów. Łagodzimy je bielą i zielenią. Zwłaszcza śliwkowy fiolet i burgundowa czerwień wyraźnie zaznaczają swoją obecność w trendach.

Zielony bukiet ślubny: łączymy ze sobą różne odcienie zieleni - traw, liści, pąków kwiatów. Powstaje wiązanka w pełni naturalna, rześka, zachwycająca elegancką prostotą.

Wiązanka w formie okręgu (wianek): rozwiązanie nietypowe, jednak zachwycające harmonijną formą oraz wysublimowaną prostotą. Motywy pojawiające się w wianku warto powtórzyć we fryzurze ślubnej, delikatnie ubarwiając ją roślinami czy innymi elementami dekoracyjnymi (np. piórami).

Bukiet marynistyczny: nietypowe podejście do dekoracji ślubnych. Wykorzystujemy muszelki, a także inne motywy marynistyczne: rozgwiazdy, jeżowce, sznurki marynarskie. Do tego albo dodajemy kwiaty, albo jedynie dekoracyjne liście.

Bukiety ślubne: zobacz najpiękniejsze wiązanki ślubne

Jeśli nie wiesz, jakie kwiaty wybrać do wiązanki ślubnej, skorzystaj z naszych inspiracji. W galeriach znajdziesz przegląd trendów mody ślubnej. Z pewnością wybierzesz coś dla siebie!

Ocena: 0
Zdjęcia: Thinkstockphotos.com

POLECANE ARTYKUŁY