Znana projektantka wnętrz pokazała dom w stylu nowoczesnej stodoły. Wnętrza oczarowują

2022-11-07 11:52

Marta Czerkies znana jest z oryginalnych projektów mieszkań, aranżowanych na potrzeby programu "Kupione i co dalej". Tym razem słynna architektka wnętrz postanowiła zaprojektować i urządzić dom w typie nowoczesnej stodoły. Wyszło fenomenalnie!

Dom w stylu nowoczesnej stodoły

Domy w stylu nowoczesnej stodoły cieszą się ogromną popularnością. Nic dziwnego – charakterystyczna bryła nawiązująca do wiejskich zabudowań gospodarczych oferuje mnóstwo możliwości aranżacyjnych i doskonale wpisuje się w każdy krajobraz (choć najlepiej prezentuje się w otoczeniu przyrody, np. lasu).

Dom w typie stodoły ma również tę zaletę, że można bez problemu wkomponować go w wąską działkę. Sama konstrukcja budynku jest nieskomplikowana i można ją postawić dużo szybciej niż dom o tradycyjnym kształcie.

Oczywiście realizacja projektu domu typu stodoła to również wyzwanie. Zaaranżowanie wnętrza, dobór materiałów wykończeniowych powinny iść w parze z charakterem budynku oraz jego otoczenia. W prezentowanym poniżej projekcie przygotowanym przez Martę Czerkies udało się temu sprostać genialnie.

Klimatyczna przestrzeń, zarówno reprezentacyjnej strefy dziennej z salonem o wysokości dwóch kondygnacji, jak i części prywatnej, ujmuje spójną stylistyką. Industrialne akcenty, nowoczesne, eleganckie formy mebli oraz dopełniające całości obrazy i grafiki ścienne składają się na to wyjątkowe wnętrze.

Nowy dom Marty Czerkies
Autor: Marta Behling/Pion Poziom

Bliżej natury 

Dom zaprojektowany przez Martę Czerkies jest przestronny, pełen światła, a dzięki dużym przeszkleniom natura niemal przenika do wnętrz.

Nawiązanie do otaczającej budynek natury i przytulny, ciepły klimat we wnętrzu zapewnia również drewniana podłoga z naturalnego rustykalnego dębu, wykończona olejowoskiem.

Drewniany parkiet znajdujący się w salonie, jadalni, gabinecie, sypialni, garderobie i pokoju dziecięcym został postarzony, dzięki czemu wydaje się, że był w domu od zawsze. Na takim efekcie bardzo zależało projektantce.

Nowy dom Marty Czerkies
Autor: Marta Behling/Pion Poziom

Strefa dzienna

Strefę dzienną, w skład której wchodzi salon, jadalnia i kuchnia, zaaranżowano na otwartym planie. Kuchnię subtelnie oddzielono od salonu panelami z ornamentowanego szkła oprawionego w czarne metalowe ramki.

Dzięki zastosowaniu szklanej przesłony zamiast ścianki działowej architektka uniknęła pomniejszających metraż podziałów i wzmocniła spójny charakter przestrzeni.

Nowy dom Marty Czerkies
Autor: Marta Behling/Pion Poziom

Salon, zgodnie z regułą nowoczesnej stodoły sięga samej więźby dachowej. Imponująca przestrzeń i wielkoformatowe przeszklenia sprawiają, że jest on pełen światła.

By to podkreślić, Marta Czerkies zdecydowała się na jasną paletę barw, m.in. złamaną biel ścian, eleganckie kanapy w tym samym odcieniu oraz pomalowana na biało cegła na ścianie kominowej.

W domu nowoczesne formy przeplatają się z elementami stylu loft, dając niesamowite efekty. Styl industrialny reprezentują charakterystyczne fabryczne lampy zamontowane na wysokości antresoli, stylowe czarne meble, czarne listwy przypodłogowe, a także obecność szkła i metalu.

Nowy dom Marty Czerkies
Autor: Marta Behling/Pion Poziom

Strefa prywatna

W sypialni również nie zabrakło loftowych motywów, ale ich surowość została złagodzona, dzięki czemu nabrały wyjątkowego, szykownego charakteru. Projektantka wprowadziła do aranżacji złote akcenty i biżuteryjne dodatki w postaci pięknych uchwytów meblowych.

Meble na nóżkach nadają aranżacji lekkości i pięknie eksponują podłogę z dębowych desek. Mocnym akcentem są natomiast loftowe drzwi typu barn door, prowadzące do łazienki.

Nowy dom Marty Czerkies
Autor: Marta Behling/Pion Poziom

Bazę projektu przestronnej łazienki stanowią płytki z rysunkiem kamienia, które zestawiono z biało-czarną mozaiką. Prysznic walk-in oraz wanna, s także obszerna komoda z miejscem na dwie umywalki gwarantują natomiast komfort na co dzień. Lekkość i fantazję wprowadza do wnętrza oryginalna grafika nad wanną.

Nowy dom Marty Czerkies
Autor: Marta Behling/Pion Poziom

Liczy się ekologia

Dom zaprojektowany przez Martę Czerkies ma 200 m² i za jego ogrzewanie odpowiada pompa ciepła. To ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie coraz chętniej wykorzystywane jest w polskich domach.

W prezentowanym domu w typie stodoły oprócz tradycyjnych grzejników zamontowano także wygodne ogrzewanie podłogowe, dzięki czemu mieszkańcy mogą nawet w chłodne dni mogą odczuwać przyjemne ciepło pod stopami, nawet chodząc po niej boso.

Zobacz więcej zdjęć wnętrz domu:

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE