Zielony salon i sypialnia: aranżacja wnętrz

2009-04-22 2:00

Zielony salon i sypialnia należą do Joanny Dobkowskiej, która jest historykiem sztuki i dziennikarką. Po godzinach pisze skrzące się humorem powieści i maluje. Aranżacje wnętrz w jej mieszkaniu to własnoręcznie pomalowane meble, półki, drzwi. Sama zajęła się aranżacją wnętrza w upragnionym mieszkaniu, do którego wiodła długa i skomplikowana droga. Zobacz jak wygląda zielony salon i sypialnia Joanny i co trzyma na balkonie.

Spis treści

  1. Zielony salon i półki: stylowa aranżacja mieszkania
  2.  Czego nauczyły Joannę kłopoty z deweloperem:
  3. Jak stosować kolory w aranżacji wnętrz: zielony
  4. Galerie zdjęć: zielony w aranżacji wnętrz inspiracje

Aranżacja wnętrz w mieszkaniu miała być dla Joanny czystą przyjemnością. Marzyła jej się wspaniała sypialnia i salon, z dużą ilością miejsca półki, których, ze względu na swoją pracę, musi mieć dużo. Mieszkanie miało być nowe i blisko centrum Warszawy. Jednak aranżacja wnętrz w mieszkaniu musiała zająć dalsze miejsce w głowie Joanny, bo okazało się, że zawiódł deweloper i z nowego mieszkania nici. Wtedy jej zaradność okazała się szczególnie cenna. Odzyskała znaczną część wpłaconych pieniędzy. Wystarczyło na używane trzypokojowe mieszkanie w Marysinie Wawerskim. Daleko od Śródmieścia, za to tuż obok Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. – Wymarzone miejsce dla kogoś, kto kocha spacery po lesie – pomyślała. – Czyli kogoś takiego jak ja.

Salon to jedno z najważniejszych wnętrz w domu Joanny, ponieważ uwielbia leniuchować na kanapie w towarzystwie mruczącego kota i melancholijnej muzyki. Pod ręką konieczne sa oczywiście półki z książkami. Jednak Joanna z radością wyrusza na dalekie i bliskie wyprawy, z których wraca pełna wrażeń i z nowymi nabytkami do aranżacji wnętrz mieszkania. Lubi przestronne wnętrza, ale w praktyce wciąż szuka miejsca na nowe półki, na których ustawia swoje kolejne zdobycze. Zielony kolor w salonie pozwala Joannie na zrelaksowanie się.

Zielony salon i półki: stylowa aranżacja mieszkania

Joannie podobają się nowoczesne aranżacje wnętrz, ale jej salon miał być pełny pięknych przedmiotów z przeszłości. Lubi secesję, styl z przełomu XIX i XX wieku. Urzeka ją jej płynna linia i motywy roślinne. Sama nie czuła by się dobrze w pomieszczeniu, gdzie dominują biel, szarość lub beż. Dlatego tak upodobała sobie kolor zielony w salonie czy sypialni. Wybiera naturalne materiały – drewno i ceramikę; unika plastiku. W aranżacji wnętrz maluje kolorowo meble, drzwi, półki czy okna. Sprzęty, te same od wielu lat, pochodzą z komisów, tanich sklepów, IKEA i supermarketów budowlanych. Część to prezenty od rodziny i znajomych. Joanna lubi przemeblowania. Dlatego zielony salon wypełniają lekkie meble. Tylko półki nie zmieniaja w mieszkaniu swojego miejsca.

 Czego nauczyły Joannę kłopoty z deweloperem:

  • Nie kupować kota w worku, czyli np. mieszkania, które będzie (albo i nie) zbudowane w przyszłości. Teraz chcę dokładnie widzieć, za co płacę. Dlatego zdecydowałam się na rynek wtórny.
  • Korzystać z pomocy profesjonalistów w sprawach, na których się nie znam. Odzyskałam pieniądze wyłącznie dzięki szybkiej akcji radcy prawnego. Po ogłoszeniu przez dewelopera upadłości, natychmiast złożył w sądzie wniosek o zabezpieczenie mojego roszczenia poprzez wpis na hipotekę gruntu, na którym miało powstać osiedle. Dzięki temu znalazłam się na uprzywilejowanym miejscu na liście dłużników.
  • Cierpliwości – pieniądze wpłacone nieuczciwemu deweloperowi odzyskałam dopiero po czterech latach.

Jak stosować kolory w aranżacji wnętrz: zielony

  • Nie obawiajcie się mocnych barw - takich jak zielony. To prosty sposób, aby nadać mieszkaniu oryginalny styl. Najlepiej wybrać jeden kolor dominujący, ewentualnie duet barw, i dopełniać go pokrewnymi odcieniami. Meble, okna i drzwi mogą być fioletowe, niebieskie, we wszystkich kolorach tęczy - jeżeli tylko ktoś ma taką fantazję. Ja wybrałam głównie zielony.
  • Do malowania drewna szczególnie polecam bejce, które nadają barwny ton, ale pozostawiają widoczne usłojenie.
  • Aranżacje wnętrz mieszkania warto potraktować z przymrużeniem oka. Powinno być miłą zabawą, a nie ciężkim stresem związanym z zaciąganiem kredytów. Rzeczy zrobione samodzielnie tworzą niepowtarzalną atmosferę. A jak coś nie wyjdzie, zawsze można pomalować drugi raz.

Galerie zdjęć: zielony w aranżacji wnętrz inspiracje

Obejrzyj inne zdjęcia wnętrz, w których zastosowano kolor zielony. Galerie inspiracje: zielony kolor ścian i dodatków.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE