Zieleń na betonie. Nowoczesne mieszkanie

2010-04-13 2:00

Mieszkanie urządzone nowocześnie. Styl tworzą dekoracyjne ściany, fototapeta w jadalni oraz zielone meble w połączeniu z betonem.W mieszkaniu mamy połączenie miejskiego stylu, naturalnych materiałów i przyrodniczych akcentów. Zielony w połączeniu z szarym to ulubione zestawienie wielu projektantów wnętrz.

Gdy okazało się, że ich rodzina wkrótce się powiększy, Małgosia i Patryk postanowili poszukać nowego lokum: o większym metrażu niż dotychczas, blisko parku lub lasu (ze względu na przyszłe spacery z wózkiem), z małym ogródkiem, ewentualnie dużym tarasem. Przez internet znaleźli w Józefosławiu pod Warszawą dwupoziomowy segment w stanie deweloperskim.

Kolory jak łączyć

Połączenie szarości z zielenią. Ulubiona barwa minimalistów, surowa i szlachetna, ale nieco smutna, doprawiona kolorem kojarzącym się z wiosną, radością i optymizmem. Obie strony zyskały na tym związku. Salonowi styl nadaje beton - minimalistyczny i surowy, nieco industrialny, natomiast dodatki - miękkie, w pogodnych kolorach - ocieplają go i rozweselają. Razem tworzy się ciekawy, ożywiający wystrój kontrast.
Jadalnia jest na tle liści. Nastrojową fototapetę sprowadzono z firmy specjalizującej się w tapetach - Decor Maison. Stół właściciele kupili w sklepie Agata Meble. Do niego dopasowali krzesła Elias z IKEA. Wisząca lampa pochodzi z Black Red White. Wesołe naczynia w paski dostępne są w sklepie internetowym Fafarafa.

Otwarta kuchnia

Zabudowę w okleinie z bielonego dębu wykonał według projektu właścicielki stolarz. Pomysłem gospodyni jest też trójkolorowa podłoga z gresu kupionego w sklepie z materiałami budowlanymi Jurko. Fragment ściany przy blacie obłożono łupanką marmurową, taką samą jak w kominku w salonie.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE