Wnętrza w stylu glamour: wybierz teatralny przepych i bogactwo kolorów

2016-02-08 15:40
Salon urządzony z przepychem
Autor: impresje.pl Romantyczny salon urządzony z przepychem - dzięki delikatnym barwom stał się przyjemnym miejscem na relaks.

Nie traktuj urządzania mieszkania w stylu glamour zbyt serio. Niech to będzie kreacja ze szczyptą szaleństwa, odrobiną przesady, lekką skłonnością do przepychu. Efektowna teatralność i blichtr w twoim domu podaruje ci chwile doskonałej zabawy oraz wyjątkowy efekt.

Aranżacja wnętrza z nadmiarem mebli, tkanin, kolorów, pełna dziwnych przedmiotów, blasku luster i złoceń, kaskad draperii i niezwykłych sprzętów - może wygląć niesamowicie dobrze. Zawsze wzbudza podziw umiejętność takiego spiętrzenia i dobrego łączenia rozmaitych zwariowanych rzeczy, że każda wydaje się niezbędna i idealnie pasująca do całości. Ty też możesz stworzyć wnętrze ekscytujące i tajemnicze, gdzie nic nie jest takie, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. 

W aranzacjach w stylu glamour najważniejsze jest wrażenie

Przy urządzaniu mieszkania w stylu glamour oczywiście mile widziane są kosztowne tkaniny, prawdziwe kryształy czy coś bardziej lub mniej antycznego, ale nam chodzi raczej o zabawę konwencją. Srebro i złoto pochodzą z puszki, kryształy są plastikowe, a pikowany aksamit to tapeta. Sięgnij po lśniące tkaniny, kunsztownie upięte – będą pięknie załamywać światło w teatralnym stylu.

Czytaj też: Piękne wnętrza w stylu glamour! >>>

kwiatowy glamour w sypialni
Autor: impresje.pl Za pomocą tkanin bardzo łatwo osiągnąć efekt przesadnej dekoracyjności, który jest nieodłączną cechą stylu teatralnego. Jak to zrobić? Udrapuj ozdobnie na łóżku przynajmniej dwie narzuty, z różnokolorowych poduszek ułóż efektowną kompozycję, a zasłony niech spływają kaskadami na podłogę.

Pasmanteryjne wykończenia, chwosty i frędzle dodadzą wnętrzu prawdziwego przepychu. Sztuczne futra, sztuczne kwiaty, prawdziwe pióra – tego potrzebujemy. Lekkie otarcie się o kicz nie zaszkodzi, bo to ta sama bajka. Zestawiaj ze sobą meble w różnych stylach, eklektyzm to nieodłączna cecha takiego wnętrza. Pikowana kanapa typu Chesterfield i stolik własnoręcznie pozłocony dobrze zagrają swoje role w towarzystwie lampy art déco. Ważną funkcję ma tu do spełnienia światło. Jeśli żyrandol, to z kryształów, szkiełek, lusterek – będzie rozsiewał cudowny blask, a mnóstwo bocznych lamp osłoniętych abażurami wprowadzi wyjątkowy nastrój. Kolory do swoich wnętrz w stylu glamour wybierz z ciemnej palety, sprawią, że meble i dekoracje będą wyłaniać się z nich otulone miękkim cieniem. Czerń i mroczne szarości, fiolety, zmysłowa czerwień i wytrawny burgund to bohaterowie naszej sztuki.