Wnętrza w stylu francuskim: mieszkanie na warszawskim Powiślu

2016-04-27 17:20 Anna Szeweluk

Styl francuski w mieszkaniu w przedwojennej kamienicy na warszawskim Powiślu. Wyjątkowe, stylowe wnętrza ponad stu metrowego mieszkania. W aranżacji zagościł styl francuski. Projektanci postawili na monochromatyzm. Zobacz niezwykły projekt autorstwa pracowni EG projekt!

Prezentujemy ciekawe stylowe wnętrza w mieszkaniu w kamienicy. W aranżacji postawiono na styl francuski. Ponad stu metrowe mieszkanie mieści się w przedwojennej kamienicy na warszawskim Powiślu. Przestronne wnętrze - z niestandardowo wysokimi oknami - zainspirowało projektantów do kreatywnego wykorzystania jego przestrzeni i przeniesienia francuskiego klimatu. Oto stylowe wnętrza pełne elegancji i szyku.

Styl francuski we wnętrzu w przedwojennym stylu

Stylowe wnętrze mieszkania w kamienicy zostało konsekwentnie zaprojektowane w stylu francuskim w monochromatycznej kolorystyce, zawartej w najróżniejszych detalach. Przedpokój - wyłożony cementowymi kaflami w przedwojennym stylu, zaznacza swoje centralne położenie. Kafle oddzielone zostały od parkietu wzorzystą bordiurą i pięknie zamykają czarno-białą szachownicę na podłodze. Za lustrzanymi drzwiami, zamocowanymi na srebrnym stelażu kryje się garderoba. Drzwi są jednocześnie lustrem, jak również ozdobą całego przedpokoju. Z boku na ścianie - zostały zamontowane wieszaki na torby, które porządkują automatycznie wszystkie torby nadając im jedno miejsce. Po prawej stronie od wejścia - ciągnie się długi korytarz, oświetlony srebrnymi lampami oraz dodającymi stylowy klimat - dolnymi punktami oświetlenia schodowego. Oświetlenie schodowe - zamontowane w wysokich listwach przypodłogowych - sprawia wrażenie spójnej całości. Z przedpokoju przechodzimy bezpośrednio do jasnego salonu w mieszkaniu w kamienicy. Na podłodze rozpościera się parkiet, w klasycznym wzorze jodły francuskiej - w kolorze dębu - nadając stylowemu wnętrzu ciepła i przełamując monochromatyczny charakter całego mieszkania.

Francja w stylowym wnętrzu monochromatycznym

Kuchnia, w której króluje biel, czerń i szarość jest usposobieniem spokoju oraz czystości w aranżacji stylowego wnętrza w kamienicy. Blat, idący w kierunku okna, wychodzi na środek kuchni - tworząc swego rodzaju stół śniadaniowy. Przy stole od strony okna, stanęła wygodna ława. Została ona ukształtowana z szerokiego parapetu, który dzięki swej głębokości - mógł zostać wykorzystany na miękkie, wygodne siedzisko. Siedząc przy stole jednocześnie możemy oglądać przepiękne widoki za oknem - dachy warszawskich, nielicznych kamienic.

W stylowej kuchni warto także zwrócić uwagę na podłogę, która została pokryta mieszanką lakierowanego betonu i żywicy, pomalowana na szary kolor. Jej zaletą jest brak obecności fug czy łączeń - dzięki czemu jest bardzo łatwa w utrzymaniu. W stylowej łazience, podobnie jak i w kuchni, dominują trzy monochromatyczne barwy. Tutaj jednak - czerń gra pierwsze skrzypce i jest mocnym akcentem na jednej ze ścian. Aby jeszcze mocniej wyeksponować czarną ścianę - dla kontrastu - został na niej zawieszony biały, dekoracyjny kaloryfer drabinkowy. Poza jednym, mocnym, czarnym akcentem - cała łazienka tonie w bieli. Wszechobecna biel została jednak zróżnicowana poprzez samą fakturę materiałów - fazowane kafle na ścianach, ozdobne Shutters’y w oknach, gładka obudowa wanny oraz matowe fronty szafek i szuflad. Dopełnieniem jest betonowo-żywiczna podłoga w szarym kolorze. Szuflady pod umywalkami oraz obszerna szafa są wykonane na zamówienie z płyty MDF i łagodnie wkomponowują się w stylowe wnętrze, tworząc spójną całość. Mała toaleta została rozweselona żółtą lampą, która pięknie komponuje się z szarymi ścianami oraz estetyczną bielą.

Autor projektu: www.egprojekt.pl