Wiosna we wnętrzu: podpowiadamy jak przeprowadzić wiosenną metamorfozę wnętrz

2014-04-01 17:31

Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty… Nadszedł czas na wiosenne dekoracje i metamorfozę wnętrz. Rezygnujemy z zimowej monotonii w mieszkaniach i wprowadzamy do wystroju wnętrz optymistyczny powiew wiosny. Podpowiadamy co zrobić, by otworzyć swój dom na wiosnę, jak wybrać dodatki do domu.

Spis treści

  1. Wiosenne dekoracje: obudź wnętrze z zimowego snu
  2. Wiosna we wnętrzu: praktyczne porady

Wiosenne dekoracje to dobry pomysł na nowy wystrój wnętrzjasne kolory, motywy w dodatkach do domu zaczerpnięte z natury oraz słoneczne promienie obudzą nasz dom z zimowego snu i wprowadzą do wnętrz radosny powiew wiosny. Podpowiadamy co i jak zrobić, by wypełnić wystrój wnętrz wiosennym nastrojem. Radzimy jak udekorować stół na wiosnę, jak ozdobić wiosennie okno i wprowadzić dobrą energię do wnętrza.

Wiosenne dekoracje: obudź wnętrze z zimowego snu

Czas na ciemne poduszki i ciężkie pledy już minął. Nadeszła kolej na jasne barwy, lekkie tkaniny i żywe kwiaty w wystroju wnętrz. Miejsce suchych bukietów niech zajmą kompozycje z żywych, wiosennych kwiatów. Uroku wnętrzu nada już pojedynczy tulipan lub żonkil w efektownym flakonie lub butelce. Idealnie sprawdzą się także kwiaty oprawione w ramy oraz wydrukowane na tkaninie czy tapecie. Doskonały efekt na wiosenną metamorfozę wnętrza uzyskasz też, wykorzystując kwiaty własnoręcznie wykonane z tkaniny, bibuły czy włóczki. Możesz udekorować nimi abażur, zasłonę, plecy sofy stojącej na środku pokoju czy drzwi. Chcąc wprowadzić wiosenne dekoracje do wnętrz, pamiętajmy by wpuścić do nich słońce. Jeśli nie chcesz rezygnować z zasłon i firanek, kieruj się zasadą: im ciemniejsze pomieszczenie, tym jaśniejsze i lżejsze tkaniny wykorzystuję do dekoracji okien. Czasem warto zaryzykować i postawić na półprzeźroczyste bryty materiału puszczone luźno lub fantazyjnie upięte. Efekt może być oszałamiający! 

Wiosna we wnętrzu: praktyczne porady

Zastanawiasz się jak wpuścić do wnętrza więcej słońca? Jak zmienić wystrój na wiosnę. Nie wiesz jak wprowadzić wiosenną atmosferę za pomocą dodatków i ozdób? Podpowiadamy jak w sposób szybki, łatwy i przyjemny tchnąć wiosnę w aranżację wnętrz!

  • Ciemne pomieszczenie możesz łatwo doświetlić, wieszając na ścianie vis-a-vis okna lustro. Pamiętaj jednak o tym, żeby zawiesić je pod kątem, a nie płasko na ścianie (wystarczy, by jeden z boków odstawał 1-1,5 cm). Tafla lustra powinna być skierowana w stronę strefy, której są dodatkowo rozjaśnić
  • Wraz z wiosną warto przeprowadzić małą metamorfozę wnętrz. Wymień obrazy lub niektóre oprawione fotografie itp. Zmień wystrój i elementy dekoracji. Wprowadź do mieszkania te inspirowane najpiękniejszą porą roku, czyli wiosną.
  • Razem nie zmianą akcesoriów, warto także przemienić nieco swoje meble i tchnąć w nie wiosnę. Fronty drzwi i szuflad możesz okleić tkaniną lub tapetą. Ciekawym zabiegiem dekoratorskim przy odświeżaniu danego mebla może się okazać wykorzystanie materiałów wzorzystych i gładkich (np. zielonych, błękitnych) albo różniących się deseniem.
  • Wiosna za oknem i w oknie? Jak to zrobić? W kilka minut możesz stworzyć nieszablonową wiosenną dekorację okien i wprowadzić do wnętrza fantazyjny klimat. Zawieś przezroczyste butelki i flakony w oknie, do którego lubi zaglądać słońce. Wieczorem, by spotęgować oryginalny efekt, ustaw na parapecie lampkę czy tealighty. 
  • Przy wiosennej dekoracji mieszkania pamiętajmy, że kawałki barwnych tkanin mają ogromny potencjał! Przykrywajmy nimi sofy, fotele i stoły, szyjmy poszewki i serwetki. Zmiana w detalach pomoże odmienić Twoje wnętrze.
  • Radosny akcent inspirowany wiosną na twoim stole? Nic prostszego! Wystarczą przezroczyste lub półprzezroczyste naszycia z wiosennym nadrukiem. Sceneria na twoim stole będzie zmieniać się w zależności, czym napełnisz szkło. Efekt ukwieconego stołu uzyskasz przy gładkiej zastawie, wykorzystując obrus w kwiaty, ozdabiają nimi pastelowe świece, ustawiając je w wielu kieliszkach, rozsypując płatki kwiatów na blacie.
Nasi Partnerzy polecają