W tym nadmorskim hotelu lato trwa cały rok. Króluje tu styl boho i swobodna elegancja

2022-09-12 14:10

Castricum aan Zee to popularny kurort położony 39 km na północny zachód od Amsterdamu. Słynie ze zjawiskowych plaż, świetnych restauracji, a także pięknych, klimatycznych pensjonatów. Będąc w tym „holenderskim Sopocie” warto zatrzymać się w Hotel & Beach Pavilion Zoomers. Za niepowtarzalny klimat wnętrz odpowiada ceniona holenderska pracownia Breddels Architecten.

Odpoczynek wśród wydm

Podczas projektowania i aranżowania hotelowych wnętrz, zarówno właścicielom, jak i architektom przyświecał jeden cel: chodziło o stworzenie miejsca, które jest luksusowe, ale nie onieśmielające. Komfortowe dla gości, ale bez przepychu i snobizmu.

Hotel przez krótką chwilę pełni funkcję drugiego domu, dlatego właściciele Hotel & Beach Pavilion Zoomers chcieli, by było w nim ciepło i przytulnie. Dokładnie jak w domu.

Pokoje urządzone są w stylu kolonialnym i boho. Meble wykonano z litego drewna, często o egzotycznym rodowodzie. W połączeniu z trzcinową lub rattanową plecionką, drewniane meble doskonale odnajdują się w nadmorskich wnętrzach.

Nadmorski hotel
Autor: serwis prasowy BM Housing

Na uwagę zasługują trzyczęściowe parawany w stylu boho, które oddzielają aneks kuchenny od pozostałych stref, krzesła wyplatane z trawy morskiej, a także urocze błękitne komody wykończone rattanowymi ekranami, dzięki którym nabierają lekkości. Swobodną atmosferę wprowadza do wnętrz także dywany z trawy morskiej.

Nadmorski hotel
Autor: serwis prasowy BM Housing

Cudowna atmosfera, która panuje w hotelu to nie tylko zasługa mebli, ale również dodatków i dekoracji. Jednym z takich elementów są lampy. Modele wiszące z plecionymi abażurami kołyszą się lekko popychane morską bryzą. Samo światło jest dyskretne, nastrojowe – buduje klimat. Warte wspomnienia są również nowoczesne lampy stołowe z białym abażurem ozdobione artystycznym zarysem kobiecego profilu, a także metalowe lampki nocne o prostym klasycznym kształcie.

W pokojach na półkach, biurkach i komodach stoi ceramika dobrana tak, by kolorystycznie nawiązywała do poduszek, kapy na łóżko i zasłon.

Nadmorski hotel
Autor: serwis prasowy BM Housing

Paleta barw w pokojach i pozostałych częściach hotelu oscyluje pomiędzy odcieniem złotego piasku plaży, zasnutego chmurami nieba i grzbietów fal, gdy morze staje się niespokojne.

Stonowane wnętrze dynamizują wzorzyste poduszki w paski i kolorowe geometryczne figury. 

Zobacz więcej zdjęć wyjątkowego hotelu:

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE