W tym mieszkaniu nie ma kropli czystej bieli. Są za to nawiązania do natury i pełno nowinek

2023-01-24 12:40

Architektka Monika Staniec, z pracowni Monika Staniec Interior Design, zaprojektowała wnętrze 85-metrowego apartamentu dla rodziny, która na co dzień mieszka w domu poza miastem. Mieszkanie jest nowoczesne i funkcjonalne, właścicielom bardzo zależało na zastosowaniu rozwiązań smart home. Całość utrzymana jest w klimacie bliskim naturze — przytulnym i przyjaznym.

Sklejka
Autor: Stan Zajączkowski

Mieszkanie składa się z salonu, otwartej kuchni z jadalnią, dwóch sypialni, dwóch łazienek oraz przedpokoju połączonego z garderobą. – Wprowadziłam dużo zmian w układzie funkcjonalnym. W zasadzie wszystkie ściany w mieszkaniu zostały wyburzone, ponieważ rozkład deweloperski nie odpowiadał ani właścicielom, ani mnie, wystarczy wspomnieć, że przedpokój zajmował 30 procent powierzchni – opowiada architektką. Można śmiało powiedzieć, że wnętrze w obecnym układzie zostało stworzone od zera. Co więcej, w miejscu poprzedniej kuchni, projektantka wygospodarowała wygodną garderobę.

Salon
Autor: Stan Zajączkowski
Jadalnia
Autor: Stan Zajączkowski

Ściana telewizyjna, w całości ze spieku kwarcowego, odbija światło, ukrywając telewizor – Zamiłowanie właścicieli do nowoczesnych technologii — w mieszkaniu działa system smart home – idzie w parze z upodobaniem do wnętrz uporządkowanych, nieprzeładowanych, takich, które łatwo się sprząta. Nawet kocie kuwety znalazły się więc w specjalnie zaprojektowanych przestrzeniach w obrębie zabudowy – podkreśla autorka aranżacji.

Salon
Autor: Stan Zajączkowski

Ukryte drzwi wewnętrzne pomalowano na kolor ścian, co dodaje wnętrzu przestronności.

Dzrwi ukryte
Autor: Stan Zajączkowski

Architektka odzwierciedliła we wnętrzu swoje zamiłowanie do natury, co przypadło właścicielom do gustu.– Zależało mi na wprowadzeniu naturalnych elementów w wykończeniu, a także przywołaniu przyrody w sposób symboliczny: kolorem i motywem – tłumaczy. Na podłodze mamy więc dębowe deski w wersji termo, podczas gdy garderoba została wykończona laminatem z drewnianymi lamelami. W całym wnętrzu nie napotkamy czystej bieli — najjaśniejszym odcieniem jest delikatny beż w przedpokoju, który łączy się z mocniejszymi, rdzawymi i słonecznymi, akcentami w strefie dziennej.

Przedpokój
Autor: Stan Zajączkowski
Salon, kuchnia, przedpokój
Autor: Stan Zajączkowski

W sypialni małżeńskiej pojawił się pudrowy róż, a jej elegancki charakter projektantka podkreśliła welurem, którym wykończyła ścianę, oraz muralem do złudzenia przypominającym barokową dekorację, zainstalowanym na suficie.

Sypialnia
Autor: Stan Zajączkowski
Sypialnia
Autor: Stan Zajączkowski
Sypialnia
Autor: Stan Zajączkowski

W pokoju syna pojawiły się chłodniejsze tony, jednak pozostają one w harmonii z ciepłymi odcieniami ziemi, które zdominowały strefę dzienną i jedną z łazienek. Zgaszone barwy wraz z brązem podłogi tworzą spójną gamę.

Pokój dziecka
Autor: Stan Zajączkowski
Biuro domowe
Autor: Stan Zajączkowski

Łazienka sąsiadująca z pokojem syna pozostaje z nim spójna kolorystycznie. Założeniem autorki było stworzenia wnętrza sprzyjającego relaksowi, a równocześnie efektownego i eleganckiego. W tym celu ograniczyła do minimum ilość kafli, pojawiają się jedynie przy umywalce i toalecie, podczas gdy reszta powierzchni pokryta jest farbą.

W pomieszczeniu dominują głęboki turkus oraz zieleń butelkowa i oberżyna zaczerpnięte z muralu przedstawiającego detal rafy koralowej, którym projektantka wykończyła strefę prysznicową. – Zestawiłam go z podłogą z płytek imitujących drewno. Całość zyskała charakter salonu kąpielowego i to nie tylko za sprawą graficznej dekoracji, lecz także dzięki zamontowaniu pod prysznicem niemal niewidocznego na tle posadzki odpływu liniowego Geberit CleanLine.

Łazienka
Autor: Stan Zajączkowski
Łazienka z prysznicem
Autor: Stan Zajączkowski

Chociaż natura, jako inspiracja, gra pierwsze skrzypce w aranżacji łazienek to i tutaj technologia odgrywa kluczową rolę. Obie wyposażono w toalety myjące Geberit AquClean Sela. To rozwiązanie łączy funkcję WC z inteligentnym bidetem. Dodatkowo zastosowano system Geberit DuoFresh, dzięki któremu nie musimy używać zawieszek w obrębie misy WC. Montujemy jedynie system, który umożliwia odciągnięcie przycisku i włożenie do wewnątrz kostki. Właściciele, jako pasjonaci nowoczesnych technologii, niezwłocznie zainstalowali aplikację pozwalającą kontrolować działanie toalety myjącej, w tym funkcję rozpoznawania osoby. Wystarczy usiąść i misa „wie ”, czy to mężczyzna, czy kobieta, automatycznie wysuwając cześć bidetową męską albo damską.

Łazienka
Autor: Stan Zajączkowski
WC
Autor: Stan Zajączkowski
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE