W duchu metropolii - apartament otwarty na świat

2018-05-15 14:43
Nowoczesny apartament
Autor: Yassen Hristov Nowoczesny apartament. Stylizacja Patrycja Rabińska

Parę młodych prawników z twórczą pasją zainspirowały otwarte przestrzenie nowojorskich loftów, surowe i przepełnione światłem, ale też klasyczny duński design – delikatny, wysmakowany, stanowiący hołd dla prostoty.

Z awsze uwielbiałam klimat przedwojennych kamienic, jednak podczas szukania własnego mieszkania ze względów funkcjonalnych zdecydowaliśmy się z mężem na nowe budownictwo – mówi Agata Nowicka. Oboje są prawnikami, dużo pracują, dlatego zależało im, by wspólny apartament był ich azylem. Wybrali Górny Mokotów – dzielnica urzeka klimatem, to też idealne miejsce na spacery i wycieczki rowerowe. Mieli trzy podstawowe pragnienia: mieszkanie powinno być wysokie, bardzo jasne i z dużym tarasem. Udało się zrealizować wszystkie życzenia, choć poszukiwania idealnego miejsca trwały aż cztery lata! Efekt? 120-metrowy, wysoki na 3,25 m apartament otoczony 150-metrowym tarasem, z którego można oglądać niebo. Promienie słońca wpadają do wnętrz od strony południowej i zachodniej, przepięknie rozświetlając przestrzeń.

Więcej o tym wielkomiejsckim apartamencie przeczytasz w czerwcowym numerze Dobrego Wnętrza!

Kup miesięcznik DOBRE WNĘTRZE w naszym sklepie>>>

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Z czerwcowym „M jak Mieszkanie” w sezon letni wkraczamy pełni optymizmu – z fantazją, lekkością i w kolorze! Pomogą w tym rozwiązania, meble i dodatki, które poprawią nasz komfort wypoczynku i pozwolą poczuć się jak na wakacjach.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2021