Tu kręcono serial "Złotopolscy". Dziś Dwór Many to klimatyczny hotel, którym zarządza gwiazda TVP. Ile kosztuje nocleg?

2023-11-17 14:43

"Złotopolscy" to kultowa produkcja TVP, która wciąż jest ciepło wspominana przez widzów. Możecie nie wiedzieć, ale serialowy dworek rodziny Złotopolskich istnieje naprawdę. Gdzie się znajduje? Dwór Many jest teraz w rękach gwiazdy TVP i obecnie pełni funkcję hotelu. Zobacz, jak dziś wygląda słynna posiadłość.

Spis treści

  1. "Złotopolscy" – o czym był serial?
  2. Gdzie znajduje się dworek z serialu "Złotopolscy"?
  3. Dwór Many – jak dziś wygląda dworek z serialu "Złotopolscy"?
  4. Dwór Many - ile kosztuje nocleg?

"Złotopolscy" – o czym był serial?

"Złotopolscy" swego czasu święcili triumfy i byli jedną z najpopularniejszych produkcji obyczajowo-komediowych w polskiej telewizji. Serial zadebiutował na antenie telewizyjnej Dwójki w 1997 roku - koncentrował się na losach Dionizego Złotopolskiego i jego bliskich, którzy mieszkali w Złotopolicach oraz Gabrielach, czyli drugiej linii rodu wywodzącej się od siostry Dionizego - Eleonory, którzy osiedlili się w Warszawie. Burzliwe losy ich dzieci i wnuków śledziły miliony widzów.

W serialu zagrało wielu znakomitych aktorów m.in. śp. Henryk Machalica, Alina Janowska, Jerzy Turek czy Anna Przybylska a także: Kazimierz Kaczor, Paweł Wawrzecki, Bartłomiej Topa, Ewa Ziętek, Piotr Szwedes, a nawet Andrzej Piaseczny, który wcielił się w postać Kacpra Górniaka, "czarną owcę" w rodzinie.

Po 13 latach emisji, serial "Złotopolscy" dobiegł końca. Choć od premiery serialu minęło już blisko 26 lat, to widzowie wciąż z sentymentem wspominają tę produkcję. Jedną z kluczowych lokacji był dworek rodziny Złotopolskich, który jak się okazuje, istnieje naprawdę.

Gdzie znajduje się dworek z serialu "Złotopolscy"?

Serialowi Złotopolscy mieszkali w Złotopolicach, w przepięknym dworku, który tak naprawdę znajduje się w podwarszawskiej wsi Many, nieopodal Złotopolic. Dwór Many położony jest w odległości ok. 46 km od centrum Warszawy.

Dwór Many – jak dziś wygląda dworek z serialu "Złotopolscy"?

Dwór Many to dzieło architekta Tadeusza Tołwińskiego z 1928 roku. Budynek był w posiadaniu Stanisława Wójcika, a następnie Artura Borzewskiego. W 1997 roku dwór został wybrany jako lokacja do serialu "Złotopolscy". Dziś znajduje się tu hotel z oranżerią i salą balową.

Obecną właścicielką dworku z serialu "Złotopolscy" jest Beata Chmielowska-Olech, czyli gospodyni "Teleexpressu". Prezenterka TVP wraz z mężem odrestaurowała słynną posiadłość, która funkcjonuje teraz jako hotel.

Dwór Many to dziś luksusowe miejsce na Mazowszu, które łączy w sobie historię z nutą nowoczesności. Obiekt otoczony jest 9-hektarowy parkiem, który zachwyca okazałym starodrzewiem oraz stawami.

W Dworze Many organizowane są różnego rodzaju imprezy i przyjęcia okolicznościowe: wesela, chrzciny, komunie, spotkania firmowe i konferencje. Nie wszyscy wiedzą, ale to właśnie tutaj w 2013 roku odbyło się wesele Marcina Mroczka, czyli gwiazdora serialu "M jak miłość".

Dwór Many - ile kosztuje nocleg?

Do dyspozycji gości jest 30 pokoi z łazienkami, które mogą pomieścić do 80 osób. Dworek ma dwie sale weselne do wyboru: Salę Oranżerię do 150 osób, lub elegancką salę Balową dla 130 osób.

Ile kosztuje doba w dworku Złotopolskich? Ceny za nocleg wahają się średnio pomiędzy 220 zł - 350 zł za noc. Wszystko zależy od terminu i rodzaju pokoju (apartamentu).

Jak dziś wygląda dworek ze "Złotopolskich"? Zdjęcia znajdziesz w naszej galerii.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE