Tu kręcono serial "Złotopolscy". Dziś Dwór Many to klimatyczny hotel, którym zarządza gwiazda TVP. Ile kosztuje nocleg?

2023-11-17 14:43

"Złotopolscy" to kultowa produkcja TVP, która wciąż jest ciepło wspominana przez widzów. Możecie nie wiedzieć, ale serialowy dworek rodziny Złotopolskich istnieje naprawdę. Gdzie się znajduje? Dwór Many jest teraz w rękach gwiazdy TVP i obecnie pełni funkcję hotelu. Zobacz, jak dziś wygląda słynna posiadłość.

Spis treści

  1. "Złotopolscy" – o czym był serial?
  2. Gdzie znajduje się dworek z serialu "Złotopolscy"?
  3. Dwór Many – jak dziś wygląda dworek z serialu "Złotopolscy"?
  4. Dwór Many - ile kosztuje nocleg?

"Złotopolscy" – o czym był serial?

"Złotopolscy" swego czasu święcili triumfy i byli jedną z najpopularniejszych produkcji obyczajowo-komediowych w polskiej telewizji. Serial zadebiutował na antenie telewizyjnej Dwójki w 1997 roku - koncentrował się na losach Dionizego Złotopolskiego i jego bliskich, którzy mieszkali w Złotopolicach oraz Gabrielach, czyli drugiej linii rodu wywodzącej się od siostry Dionizego - Eleonory, którzy osiedlili się w Warszawie. Burzliwe losy ich dzieci i wnuków śledziły miliony widzów.

W serialu zagrało wielu znakomitych aktorów m.in. śp. Henryk Machalica, Alina Janowska, Jerzy Turek czy Anna Przybylska a także: Kazimierz Kaczor, Paweł Wawrzecki, Bartłomiej Topa, Ewa Ziętek, Piotr Szwedes, a nawet Andrzej Piaseczny, który wcielił się w postać Kacpra Górniaka, "czarną owcę" w rodzinie.

Po 13 latach emisji, serial "Złotopolscy" dobiegł końca. Choć od premiery serialu minęło już blisko 26 lat, to widzowie wciąż z sentymentem wspominają tę produkcję. Jedną z kluczowych lokacji był dworek rodziny Złotopolskich, który jak się okazuje, istnieje naprawdę.

Gdzie znajduje się dworek z serialu "Złotopolscy"?

Serialowi Złotopolscy mieszkali w Złotopolicach, w przepięknym dworku, który tak naprawdę znajduje się w podwarszawskiej wsi Many, nieopodal Złotopolic. Dwór Many położony jest w odległości ok. 46 km od centrum Warszawy.

Dwór Many – jak dziś wygląda dworek z serialu "Złotopolscy"?

Dwór Many to dzieło architekta Tadeusza Tołwińskiego z 1928 roku. Budynek był w posiadaniu Stanisława Wójcika, a następnie Artura Borzewskiego. W 1997 roku dwór został wybrany jako lokacja do serialu "Złotopolscy". Dziś znajduje się tu hotel z oranżerią i salą balową.

Obecną właścicielką dworku z serialu "Złotopolscy" jest Beata Chmielowska-Olech, czyli gospodyni "Teleexpressu". Prezenterka TVP wraz z mężem odrestaurowała słynną posiadłość, która funkcjonuje teraz jako hotel.

Dwór Many to dziś luksusowe miejsce na Mazowszu, które łączy w sobie historię z nutą nowoczesności. Obiekt otoczony jest 9-hektarowy parkiem, który zachwyca okazałym starodrzewiem oraz stawami.

W Dworze Many organizowane są różnego rodzaju imprezy i przyjęcia okolicznościowe: wesela, chrzciny, komunie, spotkania firmowe i konferencje. Nie wszyscy wiedzą, ale to właśnie tutaj w 2013 roku odbyło się wesele Marcina Mroczka, czyli gwiazdora serialu "M jak miłość".

Dwór Many - ile kosztuje nocleg?

Do dyspozycji gości jest 30 pokoi z łazienkami, które mogą pomieścić do 80 osób. Dworek ma dwie sale weselne do wyboru: Salę Oranżerię do 150 osób, lub elegancką salę Balową dla 130 osób.

Ile kosztuje doba w dworku Złotopolskich? Ceny za nocleg wahają się średnio pomiędzy 220 zł - 350 zł za noc. Wszystko zależy od terminu i rodzaju pokoju (apartamentu).

Jak dziś wygląda dworek ze "Złotopolskich"? Zdjęcia znajdziesz w naszej galerii.