Trendy 2024. Spersonalizuj swoje drzwi

2023-11-01 9:49 Materiał sponsorowany

Marzysz o drzwiach wewnętrznych, które będą wytrzymałe, a jednocześnie idealnie wpiszą się w estetykę wnętrz? Zobacz, jak możesz spersonalizować swoje idealne drzwi, tworząc unikatowy model, który będzie ozdobą pomieszczenia. To prostsze niż myślisz!

Model BALDUR 3, okleina Dąb Retro CPL, czarne szkło VSG, ościeżnica bezprzylgowa Czarny ST CPL
Autor: ERKADO Model BALDUR 3, okleina Dąb Retro CPL, czarne szkło VSG, ościeżnica bezprzylgowa Czarny ST CPL

Drzwi takie jak chcesz

Personalizacja to jeden z czołowych trendów w nadchodzącym roku. Możliwość wyboru krojów, kształtów i kolorów, a także ozdobników oraz dodatków oferują największe sklepy modowe i meblarskie.

W ich gronie znalazł się również polski producent drzwi ERKADO. Marka systematycznie poszerza swoją ofertę, by umożliwić klientom jeszcze pełniejszą personalizację swoich drzwi. Oto, jakie elementy możemy personalizować, by stworzyć swoje wymarzone drzwi.

1. Model

Projektanci ERKADO czujnie śledzą najmodniejsze trendy, które umiejętnie łączą z ponadczasowym designem. Dzięki temu możemy mieć pewność, że drzwi nie wyjdą z mody za dwa lata, ale będą cieszyć oczy przez długi czas.

Drzwi ERKADO, które możemy personalizować to jednocześnie najmodniejsze modele z oferty producenta: Baldur, Altamura, Peonia, Amarylis oraz Laurencja.

2. Kolor okleiny

Drzwi wewnętrzne powinny współgrać z całością aranżacji, dlatego warto pomyśleć o kolorze okleiny. Wybierając jeden ze wspomnianych wyżej modeli drzwi, możemy dopasować do niego modną i stylową okleinę.

Jeśli interesują nas kolorowe drzwi, warto zwrócić uwagę na okleinę Ciemnozielony ST CPL oraz granatowy ST CPL. Z kolei miłośnikom minimalizmu mogą przypaść do gustu okleiny Czarny ST CPL oraz biały ST CPL. Wszystkie cztery zostały pokryte specjalną powłoką AntiFinger, która ogranicza powstawanie odcisków palców.

Jeśli celujemy w klasykę, idealnym wyborem będą okleiny w kolorze drewna: dąb natur premium, dąb clsssic i dąb retro.

3. Intarsje

Drzwi ERKADO możemy ozdobić również intarsjami, czyli dekoracyjnymi wstawkami umieszczonymi po obydwu stronach drzwi, zlicowanymi z powierzchnią skrzydła.

Do wyboru mamy kilka wzorów i kolorów intarsji, co pozwala na jeszcze pełniejszą personalizację danego modelu. Intarsje ERKADO dostępne są w kolorach: stal szczotkowana, czarny, złoto szczotkowane i miedź szczotkowana.

4. Ościeżnica

Ościeżnica to kolejny element, który możemy dopasować do swoich potrzeb i gustów. ERKADO umożliwia wybór szerokości opaski – 6 lub 8 cm, a także koloru ościeżnicy. To daje ogromne możliwości tworzenia estetycznych i efektownych aranżacji.

Możemy na przykład wybrać taki sam kolor ościeżnicy i skrzydła, tworząc spójny zestaw, ale jeśli tylko mamy ochotę możemy stworzyć kontrastujący duet, dobierając jasne skrzydło do ciemnej ościeżnicy i na odwrót!

To nie wszystko. Ościeżnicę możemy spersonalizować również pod względem łączenia. ERKADO oferuje obecnie dwie opcje: łączenie pod kątem 90 lub 45 stopni. Ponadto, w ofercie producenta znajdziemy również innowacyjną ościeżnicę rewersyjną, która pozwala na łatwe dostosowanie kierunku otwierania drzwi.

5. Klamka

Klamka to ważny element drzwi, który również może stanowić ozdobę danego modelu. W ofercie ERKADO znajdziemy klamki do każdego rodzaju wnętrz – te o bardziej klasycznym wyglądzie, i te, które idealnie odnajdą się w nowoczesnych przestrzeniach. Kolor również możemy dopasować do swoich potrzeb.

Warto wspomnieć o nowości w ofercie producenta – klamce Nova CLICK, która łączy tradycyjną klamkę z nowoczesnym, funkcjonalnym zamkiem. Dzięki temu modelowi, możemy zapomnieć o rozetach podklamkowych, które zajmują sporo miejsca i mogą zepsuć estetykę drzwi, jeśli źle je dobierzemy.

Klamka Nova CLICK została wyposażona w mechanizm, który zamyka drzwi „jak na klucz” – wystarczy przesunąć guzik na rękojeści klamki. To modne i wygodne rozwiązanie pozwala zaoszczędzić miejsce i nadaje drzwiom nowoczesny wygląd.

Klamkę Nova CLICK możemy z powodzeniem zastosować zarówno w drzwiach pokojowych, jak i łazienkowych. Ten model klamki dostępny jest w kolorach czarny mat i inox plus.

6. Okucia

Wybierając drzwi większość osób nie zwraca uwagi na okucia. A szkoda, ponieważ te niewielkie elementy również mogą być ozdobą drzwi. ERKADO umożliwia wybór koloru okuć i dopasowanie ich do pozostałych elementów drzwi.

Najmodniejsze modele drzwi 2024

Dzięki wyżej wymienionym elementom, możemy stworzyć tysiące kombinacji drzwi. Poniżej wybraliśmy 7 modeli, które odnajdą się w każdym wnętrzu.

Drzwi Peonia 2 w kolorze granatowy ST CPL zostały uszlachetnione powłoką AntiFinger ograniczającą powstawanie zabrudzeń i odcisków palców.

Ozdobą tego modelu jest duże przeszklenie z dekoracyjnymi szprosami naklejonymi na szybę, a także ozdobne frezowanie w dolnej części skrzydła i złota klamka. Na uwagę zasługują również modne, dekoracyjne elementy ościeżnicy: korona i pilastry.

Model PEONIA 2, okleina Granatowy ST CPL, ościeżnica bezprzylgowa w kolorze skrzydła wraz z koroną oraz pilastrami
Autor: ERKADO Model PEONIA 2, okleina Granatowy ST CPL, ościeżnica bezprzylgowa w kolorze skrzydła wraz z koroną oraz pilastrami

Klasyczna elegancja i nowoczesny minimalizm - tak można określić drzwi Laurencja 1. Okleina biały ST CPL z powłoką AntiFinger doskonale komponuje się z subtelnymi przeszkleniami w kolorze czarnym.

Warto wspomnieć, że zastosowana w tym modelu szyba VSG jest tzw. szkłem bezpiecznym. Szyba zamknięta w specjalnej folii nawet podczas zbicia pozostaje w jednym miejscu, ograniczając do minimum ryzyko skaleczenia.

Model LAURENCJA 1, okleina Biały ST CPL, czarne szkło VSG, ościeżnica bezprzylgowa w kolorze skrzydła
Autor: ERKADO Model LAURENCJA 1, okleina Biały ST CPL, czarne szkło VSG, ościeżnica bezprzylgowa w kolorze skrzydła

Czarne nieprzezierne szkło VSG prezentuje się efektownie również w drzwiach Baldur 3. Z jednej strony zapewnia maksymalną prywatność, a z drugiej – doskonale komponuje się z okleiną w kolorze dąb retro CPL, która oddaje naturalny charakter drewna.

Wybierając ten model, warto zastanowić się nad doborem koloru ościeżnicy. Dobrym pomysłem będzie na przykład zastosowanie ościeżnicy z okleiną czarny ST CPL (z powłoką AntiFinger), która stworzy ze skrzydłem elegancki i nowoczesny duet.

Model BALDUR 3, okleina Dąb Retro CPL, czarne szkło VSG, ościeżnica bezprzylgowa Czarny ST CPL
Autor: ERKADO Model BALDUR 3, okleina Dąb Retro CPL, czarne szkło VSG, ościeżnica bezprzylgowa Czarny ST CPL

Jeśli szukamy ciekawego połączenia koloru drewna i czerni, warto przyjrzeć się również drzwiom Baldur 1. Okleina dąb classic tworzy idealny zestaw z czarną ościeżnicą i subtelnym pionowym przeszkleniem w formie bezpiecznej szyby VSG, także w kolorze czarnym.

Model BALDUR 1, okleina Dąb CLASSIC, czarne szkło VSG, ościeżnica bzprzylgowa Czarny ST CPL
Autor: ERKADO Model BALDUR 1, okleina Dąb CLASSIC, czarne szkło VSG, ościeżnica bzprzylgowa Czarny ST CPL

Do większych pomieszczeń doskonale sprawdzą się drzwi Amarylis 2 w wersji dwuskrzydłowej. Przeźroczyste szkło pozwoli jeszcze lepiej doświetlić ciemny korytarz i optycznie powiększy salon. Z kolei okleina w kolorze czarny ST CPL z powłoką AntiFinger nie tylko nada drzwiom elegancji (podobnie jak złota klamka), ale również będzie pasować niemal do każdego wnętrza, niezależnie od stylu.

Model AMARYLIS 2, okleina Czarny ST CPL, szyba przeźroczysta, drzwi dwuskrzydłowe, ościeżnica bezprzylgowa w kolorze skrzydła
Autor: ERKADO Model AMARYLIS 2, okleina Czarny ST CPL, szyba przeźroczysta, drzwi dwuskrzydłowe, ościeżnica bezprzylgowa w kolorze skrzydła

Drzwi Altamura 1 w okleinie dąb classic CPL i intarsją LUX 221 to kolejny ponadczasowy i uniwersalny model, który odnajdzie się zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i nowoczesnych, np. industrialnych loftach.

Ozdobą jest tu przede wszystkim czarna intarsja biegnąca wzdłuż skrzydła. Oprócz dekoracyjnego wyglądu, intarsje pomagają w zmianie proporcji pomieszczenia, co może być szczególnie przydatne, gdy dysponujemy niewielką przestrzenią lub nieustawnym pokojem.

Model ALTAMURA 1 z intarsją LUX 221, okleina Dąb CLASSIC CPL, ościeżnica bezprzylgowa Czarny ST CPL
Autor: ERKADO Model ALTAMURA 1 z intarsją LUX 221, okleina Dąb CLASSIC CPL, ościeżnica bezprzylgowa Czarny ST CPL

Na koniec coś dla miłośników ponadczasowej elegancji z nutą nowoczesności, czyli drzwi Altamura 1 z intarsją Lux 421. Okleina czarny ST CPL (powłoka AntiFinger) i pionowa intarsja w kolorze złoto szczotkowane tworzą stylowy i efektowny duet.

Model ALTAMURA 1 z intarsją LUX 421, okleina Czarny ST CPL, ościeżnica bezprzylgowa w tym samym kolorze
Autor: ERKADO Model ALTAMURA 1 z intarsją LUX 421, okleina Czarny ST CPL, ościeżnica bezprzylgowa w tym samym kolorze

Dzięki personalizacji, jaką oferuje ERKADO, stworzenie swojego wymarzonego modelu drzwi jest proste i przyjemne. Mnogość i różnorodność opcji pozwala dopasować wszystkie elementy do osobistych gustów, potrzeb i stylistyki wnętrz.

Partnerzy