To wnętrze przypomina elegancki jacht. Można się zakochać

2024-07-24 14:13

80-metrowy dom zanurzony w gęstwinie sosnowego lasu to idealne miejsce nie tylko na wypoczynek, ale też luksusową codzienność. Jest tu wszystko, by prowadzić spokojne życie i cieszyć się bliskością natury. Ten wyjątkowy dom pod Warszawą powstał w pracowni Hola Design. Jak wygląda w środku? Zobacz i zanurz się w miejscu, które przywołuje na myśl ekskluzywny jacht!

Spis treści

  1. Wymarzona przestrzeń do relaksu
  2. Design nowoczesnego jachtu
  3. Sypialnia pełna naturalnych materiałów
  4. Neutralne barwy ziemi na pierwszym planie
  5. Znakomicie zaplanowana przestrzeń

Wymarzona przestrzeń do relaksu

Przestrzeń, która wręcz wtapia się w naturę, pozwala nam oderwać się od codzienności. Łącząc ją z luksusowym wykończeniem i pięknymi detalami jest prawdziwą ucztą dla ciała i ducha. Wyobraź sobie zapach lasu na obszernym tarasie, ale również siedząc wewnątrz, w przestronnej strefie wypoczynkowej.

Sercem tego projektu jest przeszklony salon, z dwóch stron całkowicie otwierający się na zieleń. Po rozsunięciu okien, granice między wnętrzem a otoczeniem zacierają się, umożliwiając pełne doświadczanie otaczającej przyrody. Gdy pojawia się potrzeba większej prywatności, zasłony można zaciągnąć, tworząc ciepłą i intymną atmosferę. Kącik kominkowy jest niezwykle urokliwy i sprawia, że zimowe wieczory przepełnia atmosfera pełna magii.

- Domek stanowi azyl, pozwalający właścicielom poczuć klimat podróży i wakacji. Dzięki przemyślanej aranżacji przenosi wspomnienia znad morza do zacisznego wnętrza wśród sosen. Stworzyliśmy miejsce relaksu, w którym nic nie kojarzy się z miejską codziennością – mówi Adam Bronikowski, współwłaściciel Hola Design.

Design nowoczesnego jachtu

Architekci idealnie odwzorowali marzenia właścicieli. Zgodnie z ich upodobaniami, nawiązuje do designu nowoczesnego jachtu.

- Zaokrąglone ściany tworzą przyjazną i otulającą przestrzeń. Płynne i harmonijne linie wpływają na poczucie spokoju i relaksu. Mniej surowe niż ostre kąty, sprzyjają bardziej organicznemu odczuciu przestrzeni – wyjaśnia Monika Bronikowska, współwłaścicielka Hola Design.

Wyoblone kształty pomagają też w integracji różnych stref – półokrągłe przegrody subtelnie oddzielają obszary funkcjonalne, tworząc łagodne przejścia i nie generując twardych, wizualnych barier. To sprzyja poczuciu przestronności, podkreślonej dodatkowo przez lustro, wypełniające całą ścianę kominkową.

Dom stworzony do relaksu. Wnętrze przypomina elegancki jacht
Autor: Projekt: Hola Design/Zdjęcia: Yassen Hristov W tym wnętrzu zadbano o każdy najmniejszy detal. Dzięki temu wygląda pięknie i ekskluzywnie

Sypialnia pełna naturalnych materiałów

Półokrągłe nisze w sypialni tworzą intymne kąciki do odpoczynku lub czytania. Przytulność wzmacnia połączenie łukowatych kształtów z naturalnymi materiałami takimi jak:

  • drewno,
  • kamień
  • i tkaniny o miękkiej fakturze.

Drewno o naturalnych, ciepłych tonach orzecha, na suficie i na ścianach w formie forniru, dodaje wnętrzom ciepła i wyrafinowanej estetyki.

Neutralne barwy ziemi na pierwszym planie

Architekt podkreśla, że dzięki neutralnym barwom ziemi, takim jak beże, kremy, jasne brązy czy subtelne szarości, w we wnętrzach odczuwalny jest spokój i bliskość natury. Warto rozplanować oświetlenie – zwłaszcza pośrednie i punktowe – wówczas wieczorami będzie podkreślać zaokrąglone formy, dodając przestrzeniom głębi.

Murator Remontuje: Malowanie boazerii – metamorfoza przedpokoju
Materiał sponsorowany

Znakomicie zaplanowana przestrzeń

Strefa kuchenna, sypialnia z niewielką szafą i łazienka z prysznicem zostały zaprojektowane tak, aby maksymalnie wykorzystać niewielką, 80-metrową przestrzeń, jednocześnie zapewniając funkcjonalność i wygodę.

Patrząc na to wnętrze nie ma wątpliwości, że każdy element został starannie przemyślany, aby stworzyć harmonijną, przytulną i piękną przestrzeń, w której wypoczynek będzie prawdziwym luksusem.

Projekt: Hola Design

Zdjęcia: Yassen Hristov

Internet oszalał na punkcie tej kawalerki! Ma tylko 20 metrów, a pomieściła wszystko