To polskie mieszkanie doceniono w prestiżowym, międzynarodowym konkursie. Inspiracją były m.in. filmy Almodovara

2022-09-27 14:44

European Property Awards to jeden z najważniejszych europejskich konkursów w branży wnętrz i nieruchomości. Tegorocznym laureatem w dziedzinie Residential Interior Apartment for Poland została pracownia projektowa Robert Majkut Design. Nagrodzone wnętrze to pełne intensywnych barw mieszkanie, inspirowane m.in. pop-artem, grupą Memphis czy filmami Almodovara.

Kolor przez wszystkie przypadki

W tym mieszkaniu naprawdę dużo się dzieje. Ale takie było marzenie i życzenie właścicielki. Wprawne oko wyłapie we wnętrzach inspiracje postmodernistycznymi projektami włoskiej grupy Memphis, estetyką dojrzałego pop-artu lat 60. i 70. XX wieku, a także filmami Almodóvara, którego właścicielka apartamentu jest wielką fanką.

Robert Majkut
Autor: Mood Authors

Grafitowo-beżowe struktury, które dominowały we wnętrzu na początku, uzupełniono ulubionymi zestawieniami właścicielki: granatowo-zielono-fioletowo-karminowymi. Kontrastujące i nieoczywiste, a przede wszystkim odważne połączenia barwne budzą skojarzenia i wprowadzają do wnętrz atmosferę niczym z filmów hiszpańskiego reżysera.

To intensywne i zmienne w natężeniu i proporcjach zestawienie stało się główną bazą do materiałowych i kolorystycznych decyzji. Mamy więc w mieszkaniu połyskujące niebieskie i zielone lustra, kontrastujące z jedwabnymi i welurowymi tapetami. Włochate gradientowe tkaniny łączą się z nubukowymi, matowymi skórami, a wzorzyste, intensywne ornamenty tkanin zestawiają się z lakierowanym na połysk antracytowym drewnem.

Robert Majkut
Autor: Mood Authors

W hołdzie stylowi grupy Memphis Robert Majkut zaprojektował inspirowaną nimi kolekcję mebli, m.in. konsolę w wejściu, szafkę pod TV, stół w salonie i komodę w sypialni. Intesywność zastosowanych barw doskonale łączy się z finezyjnymi kształtami mebli. Całość aranżacji dopełniają meble właścicielki i nowe, pieczołowicie dobrane elementy wyposażenia.

Punktem kulminacyjnym projektu i zarazem najbardziej intrygującą dekoracją we wnętrzu jest kuchenna, ceramiczna ściana będąca bezpośrednią transkrypcją na język ceramiki obrazu kanadyjskiego artysty.

Robert Majkut
Autor: Mood Authors

- Całość projektu to intensywna mieszkanka barw, odważnych form, hołdu dla radosnych, kolorowych czasów artystycznego projektowania – to była i jest zabawa konwencjami i radość wyzwolona z oczywistości – podsumował projekt tego niezwykłego mieszkania Robert Majkut.

Zobacz więcej zdjęć mieszkania:

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE