To mieszkanie urządzono dla dwóch dorosłych par. Cel? Maksimum prywatnościu!

2025-11-14 14:53

Urządzenie mieszkania dla singla czy pary to standard, ale gdy pod jednym dachem mają zamieszkać dwie dorosłe pary, projekt staje się niemałym wyzwaniem. We Wrocławiu, na nowym osiedlu w Zakrzowie, pracownia KODO pokazała, że 60-m apartament może łączyć prywatność, komfort i funkcjonalność w sposób wyjątkowy i przemyślany. Podstawą układu mieszkania jest wyraźny podział na strefy prywatne i wspólne.

Kuchnia zaprojektowana dla pasjonatów gotowania

Inwestorzy, zapaleni kucharze, potrzebowali przestronnej i funkcjonalnej kuchni. Projekt KODO odpowiada tym wymaganiom: zabudowa na wymiar, półwysep z płytą i piekarnikiem, zlewozmywak ukryty w blacie oraz duża ilość miejsca do przechowywania naczyń i akcesoriów. 

Okap przypominający lampę i złote uchwyty dodają designerskiego akcentu, a otwarcie kuchni na salon tworzy poczucie przestronności.

W części jadalnianej stanął okrągły, rozkładany stół z tapicerowanymi krzesłami – idealne miejsce na wspólne posiłki lub poranne kawy.

Salon łączący nowoczesność z przytulnością

Strefa dzienna powstała z połączenia ergonomicznego aneksu kuchennego z salonem i przedpokojem. Dzięki temu mieszkańcy mogą wygodnie spędzać czas razem, bez poczucia ciasnoty.

Serce mieszkania to salon, w którym minimalistyczna estetyka przeplata się z elementami nadającymi wnętrzu ciepło i charakter. Beżowa sofa i fotel, drewniane żaluzje, pionowe lamele zabudowy grzejnika i półek oraz wysoka szafka pod TV z wyraźnym usłojeniem drewna tworzą harmonijną całość.

Mieszkanie w jasnych kolorach od KODO

i

Autor: KODO/ Materiały prasowe

Przytulne sypialnie

Obie sypialnie utrzymane są w stonowanych barwach – bielach, beżach i jasnym drewnie. W centrum każdego pokoju znajduje się komfortowe łóżko z tapicerowanym wezgłowiem, a projektowane na wymiar zabudowy stolarskie zapewniają miejsce na przechowywanie. 

Proste stoliki nocne, subtelne lampy i tekstylia zapewniają funkcjonalność, zachowując jednocześnie przytulny charakter pomieszczeń.

Mieszkanie w jasnych kolorach od KODO

i

Autor: KODO/ Materiały prasowe

Łazienki dopasowane do potrzeb

Projektanci zaplanowali dwie łazienki – pierwotnie mała toaleta została przebudowana na kompaktową łazienkę z prysznicem typu walk-in, a drugą łazienkę wyposażono w wannę. W obu pomieszczeniach uwagę przyciągają wielkoformatowe płytki w odcieniach błękitu, beżu i złota, tworząc efektowny kontrast między minimalistyczną formą a dekoracyjnym detalem.

Mieszkanie dla dwóch dorosłych par we Wrocławiu. Zdjęcia

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Ciemne wnętrze przeszło totalną rewolucję. Efekt? Styl modern classic z nutą art deco w najlepszym wydaniu

Złoto we wnętrzach_WZ_Studio