Szkło i wystrój wnętrz: błyski i blaski. Lustra i szklane dekoracje wnętrz

2014-02-21 13:09

Urządzając wnętrza pamiętajmy o szkle. Lustra w domu, szklane dodatki, czy inne szklane kompozycje odmienią wystrój wnętrz i sprawią, że wyda się większe.

Spis treści

  1. Wystrój wnętrz w odbiciach: lustra w domu
  2. Wystrój wnętrz: nie tylko szkło
  3. Przezroczyste meble a wystrój wnętrz

Światło to życie i składnik szczęścia. Ma moc tworzenia dobra i pozytywnej energii. Urządzając wnętrza warto o tym pamiętać i wprowadzić do wystroju wnętrz szklane dodatki. Szkło we wnętrzu w różny sposób współgrają ze światłem. Prostym zabiegiem na powiększenie małego mieszkania i dodanie mu głębi są lustra.

Wystrój wnętrz w odbiciach: lustra w domu

Lustra w domu to świetlne bramy. To dzięki nim każde wnętrze zyskuje na przestronności i elegancji. Lustra oprawione w stylowe ramy i umieszczone na ścianie zamienią się w dodatkowe okna. Lustra powieszone w grupie staną się świetlną galerią. Nawet zniszczone lustro może stać się wyjątkową ozdobą. Pamiętajcie: luster się nie wyrzuca, bo nigdy nie wychodzą z mody. Zmienia się im tylko ramy lustra i je przewiesza!

Wystrój wnętrz: nie tylko szkło

Świetlne błyski znajdziemy też w innych dekoracyjnych szklanych przedmiotach. Warto pamiętać o kamieniach i kryształach. Odpowiednio wyeksponowana i podświetlona kolekcja naturalnych eksponatów będzie nie tylko dumą jej właściciela, ale też może się stać najważniejszym punktem całego wystroju wnętrza.Takie szklane kompozycje to prawdziwe perełki w wystroju wnętrz.

To szkiełko wszystko potrafi, na każde pytanie odpowie, wystarczy wziąć je do ręki i wszystko będzie różowe, wystarczy wziąć je do ręki, usypać ziarnko fantazji i już za chwilę można dolecieć aż do gwiazdy… – tak kiedyś śpiewały… Fasolki. Magia kolorowych świateł zaczarowuje od dziecka. Chyba nie ma takiego, kto by nie uśmiechnął się na widok tęczy albo nie zadumał się w otoczeniu niebotycznych witraży gotyckiego kościoła. Barwne szkło w odpowiedni sposób wyeksponowane na światło dzienne stanie się czarodziejskim szkiełkiem z piosenki. Szczególnie intensywnie zadziała w większej grupie szklanych elementów o różnych kształtach i kolorach. Taka szklana kompozycja wspaniale ożywi wystrój wnętrza i z pewnością przyciągnie uwagę każdego gościa.

Przezroczyste meble a wystrój wnętrz

Meble zrobione z bezbarwnego szkła lub tworzywa wydają się być mniejsze niż są w rzeczywistości i optycznie zabierają też znacznie mniej przestrzeni. Ze względu na swoją przezroczystość dopasują się idealnie do wszystkich zestawień kolorystycznych i dlatego świetnie sprawdzą się w każdym, nawet niewielkim wnętrzu.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE