Stylowe wnętrze: projekt z dodatkami w stylu vintage

2014-03-26 16:23 Anna Rychlewicz

Stylowe wnętrze z elementami vintage? Czemu nie! Prezentujemy projekt wnętrz, gdzie surowy beton w połączeniu z jesionowym drewnem i farbą tablicową, tworzy niezwykle zgrane trio. Uzupełniając taką aranżację wnętrz dodatkami w stylu vintage, uzyskamy niezwykle nowoczesną i oryginalną przestrzeń.

Jak zaaranżować stylowe wnętrze? Beton dekoracyjny nadający dodatkowej surowości industrialnym przestrzeniom to powszechnie wykorzystywane rozwiązanie przez projektantów wnętrz. Ale czy ten naturalny materiał jest zarezerwowany tylko i wyłącznie dla surowych aranżacji? Jak wykorzystać go w projekcie wnętrz, gdzie pierwsze skrzypce gra jesionowe drewno i czarna farba tablicowa? Projektanci ze studia Artes Design zaaranżowali nowoczesne i stylowe wnętrze, które uzupełnili oryginalnymi dodatkami w stylu vintage.

Aranżacja wnętrz: salon połączony z kuchnią

Projekt wnętrz zakładał stworzenie możliwie dużej i otwartej strefy dziennej oraz dodatkowe wygospodarowanie miejsca na łazienkę z prysznicem, a także gabinet i sypialnię. Centralnym punktem mieszkania jest salon połączony z kuchnią. Takie rozwiązanie dodaje aranżacji wnętrz przestronności i sprawia, że mieszkanie wydaje się optycznie większe. W aranżacji wnętrza kuchni na plan pierwszy wysuwa się jesionowe drewno oraz wszechobecna farba tablicowa, którą pokryta została część kuchennej zabudowy. Czarna farba w połączeniu z jasnym drewnem sprawia, że całość aranżacji zyskuje na elegancji.

Projekt wnętrz: stylowe wnętrze z elementami vintage

W części dziennej mieszkania projekt wnętrz zakładał biel ścian. Neutralny biały kolor stał się tłem dla wprowadzenia akcentów meblowych i obrazów w bardziej odważnej kolorystyce. Zdecydowano się na wygodną sofę w kolorze ciemnego brązu i stylowy, niebieski fotel przywodzący na myśl dawne czasy. Szklany stół wraz z prostymi, białymi krzesłami wprowadza nowoczesność do wnętrza salonu. Projektanci wnętrz zdecydowali się także na wykorzystanie czarnej farby tablicowej na jednej ze ścian w gabinecie. Aranżację tego wnętrza wzbogacają liczne przedmioty zakupione na aukcjach, które reprezentują popularny styl vintage. Całość tworzy nieszablonowe i klimatyczne miejsce do pracy.

Stylowe wnętrz: kreowanie przestrzeni światłem

Niewątpliwym atutem mieszkania są duże okna, które zapewniają maksymalny dopływ światła naturalnego do wnętrza. Projektanci zadbali także o oświetlenie sztuczne, projektując oryginalne lampy nadające wnętrzu indywidualnego charakteru. Hitem w aranżacji sypialni jest mleczna żarówka na długim kablu, pełniąca funkcję oświetlenia głównego. Prosta forma mebli sypialnych sprawia, że nie przytłaczają one niewielkiego wnętrza, tworząc tym samym przestronne miejsce sprzyjające nocnemu wypoczynkowi.

NOWY NUMER

Maj w M jak Mieszkanie wabi kolorami i zachęca do zmian w domu. Prezentuje piękne przedmioty i aranżacje w pastelowych odcieniach różu, błękitu, żółtego i zieleni.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Maj 2021