Styl skandynawski! Wygoda, lekkość i jasne kolory we wnętrzach!

2020-12-04 14:04

Czy styl skandynawski można pokochać jeszcze bardziej? Według magazynu "M jak mieszkanie" styl skandynawski jest wciąż trendem dominującym. Styl skandynawski kochamy za wygodę, brak pretensjonalności, jasne kolory i materiały naturalne, w których zawsze dobrze się czujemy.

Styl skandynawski to przede wszystkim wygoda i pochwała materiałów naturalnych. Naczelną zasadą jest: mniej znaczy więcej. Ma być jasno, funkcjonalnie i wygodnie. Mało mebli, tylko te potrzebne. Dekoracje w znikomej ilości, ale za to kolorowe, ożywiające przestrzeń. Zasada ta jest naturalną konsekwencją warunków środowiskowych panujących na północy Europy. Kiedy brakuje światła dziennego, człowiek zaczyna intuicyjnie dążyć do optycznego rozświetlenia przestrzeni jasnymi kolorami i nie zagracania jej.

Styl skandynawski w starym budownictwie ze współczesną nadbudówką

W mieszkaniu prezentowanym przez magazyn M jak mieszkanie drewno na ścianach jest zastanym elementem konstrukcyjnym nadbudowy. Ponieważ jest go sporo i jest widoczne, to właśnie do drewna dobierano resztę detali wykończenia wnętrza, czyli kolory, podłogę i meble. Ciepły odcień drewna pozwolił dobrać  resztę wyposażenia w chłodniejszych odcieniach, przede wszystkim szarości.  Jasno szara jest podłoga na dolnym poziomie, podobnie sofa, dolna część zabudowy kuchennej i szafa na wierzchnie okrycia to odcień ciemnego antracytu. Za to nieliczne dodatki to feeria barw: hamak, krzesła, lampa i drobne dodatki kuchenne. Nawet żarówki lampy mają kolorowe oploty. Na antresoli z sypialnią spełniło się marzenie właścicielki o detalu w stylu skandynawskim czyli podłodze z desek malowanych na biało.