Styl "babci z wybrzeża" podbija Stany. Na czym polega? To zupełnie coś innego niż myślisz!

2022-09-20 9:45

Czym jest styl babci z wybrzeża? Pierwsze skojarzenia mogą zaprowadzić nas na manowce, kiedy wyobrazimy sobie wnętrza domów naszych babć i to jeszcze dodatkowo w nadmorskich klimatach. Tymczasem ten styl łączy w sobie jednocześnie szyk, elegancję i wszechobecny luz. Ma być jasno i przytulnie bez zbytniego nadęcia.

Styl nadmorskiej babci
Autor: instagram.com/decorilla

Oglądaliście “Lepiej późno niż później” z Diane Keaton albo “To skomplikowane” z Meryl Streep, komedie napisane i wyreżyserowane przez Nancy Meyers? To właśnie ich domy są typowymi przedstawicielami stylu “coastal granda”.

Głównymi cechami stylu babci z wybrzeżą są wszechobecne światło, jasne pomieszczenia, wygodne meble, często nakryte jakimiś narzutami, neutralne barwy, świeże kwiaty, wszechobecne książki i wiele naturalnych elementów, mogących kojarzyć się właśnie z plażą i morskimi klimatami: kosze z plecionej trawy czy ramki na zdjęcia z surowego drewna.

Pojęcie “coastal granda” nie odnosi się do samego designu, ale przede wszystkim do stylu życia bez pośpiechu. Czerpania z niego tego, co przyjemne i miłe, co sprawia radość, a przy okazji zbudowanie wokół siebie jasnej, radosnej przestrzeni, której estetykę charakteryzuje niewymuszona elegancja oraz wygoda.

Jak urządzić dom w stylu nadmorskiej babci?

Okazuje się, że to wcale nie musi być bardzo trudne czy czasochłonne. Wystarczy wpuścić do domu trochę natury: udekorować go kwiatami, ziołami czy misami z owocami. Ciężkie zasłony należy zmienić na jasne i lekkie (z lnu lub bawełny) i rozsunąć je na boki, by dobrze doświetlić pomieszczenie.

Jeśli budżet pozwala, ściany można przemalować na biało, ponieważ biel jest doskonałym płótnem, pozwalającym w łatwy sposób modyfikować przestrzeń właśnie za pomocą zmiany dodatków. Aby uzyskać efekt rodem z filmu Nancy Meyers, wystarczy zaopatrzyć się w dodatki takie, jak np. dywaniki (z juty czy sizalu), poduszki i kapy w stonowanych, nawiązujących do wybrzeża barwach (beże, błękity, złamane biele, szarości), donice z terakoty czy książki, których miejsce to nie tylko regał, ale także komody, stoliki pomocnicze, łazienka, a nawet kuchnia! Należy jednak pamiętać, żeby nie przesadzić. Styl nadmorskiej babci to luz, więc niekoniecznie sprawdzą się dodatki w kształcie kotwicy, koła ratunkowego czy nawet liny!

Styl babci z wybrzeża - coastal grandma style
Autor: WestwingNow/westwingnow.pl
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE