Styl "babci z wybrzeża" podbija Stany. Na czym polega? To zupełnie coś innego niż myślisz!

2022-09-20 9:45

Czym jest styl babci z wybrzeża? Pierwsze skojarzenia mogą zaprowadzić nas na manowce, kiedy wyobrazimy sobie wnętrza domów naszych babć i to jeszcze dodatkowo w nadmorskich klimatach. Tymczasem ten styl łączy w sobie jednocześnie szyk, elegancję i wszechobecny luz. Ma być jasno i przytulnie bez zbytniego nadęcia.

Styl nadmorskiej babci
Autor: instagram.com/decorilla

Oglądaliście “Lepiej późno niż później” z Diane Keaton albo “To skomplikowane” z Meryl Streep, komedie napisane i wyreżyserowane przez Nancy Meyers? To właśnie ich domy są typowymi przedstawicielami stylu “coastal granda”.

Głównymi cechami stylu babci z wybrzeżą są wszechobecne światło, jasne pomieszczenia, wygodne meble, często nakryte jakimiś narzutami, neutralne barwy, świeże kwiaty, wszechobecne książki i wiele naturalnych elementów, mogących kojarzyć się właśnie z plażą i morskimi klimatami: kosze z plecionej trawy czy ramki na zdjęcia z surowego drewna.

Pojęcie “coastal granda” nie odnosi się do samego designu, ale przede wszystkim do stylu życia bez pośpiechu. Czerpania z niego tego, co przyjemne i miłe, co sprawia radość, a przy okazji zbudowanie wokół siebie jasnej, radosnej przestrzeni, której estetykę charakteryzuje niewymuszona elegancja oraz wygoda.

Jak urządzić dom w stylu nadmorskiej babci?

Okazuje się, że to wcale nie musi być bardzo trudne czy czasochłonne. Wystarczy wpuścić do domu trochę natury: udekorować go kwiatami, ziołami czy misami z owocami. Ciężkie zasłony należy zmienić na jasne i lekkie (z lnu lub bawełny) i rozsunąć je na boki, by dobrze doświetlić pomieszczenie.

Jeśli budżet pozwala, ściany można przemalować na biało, ponieważ biel jest doskonałym płótnem, pozwalającym w łatwy sposób modyfikować przestrzeń właśnie za pomocą zmiany dodatków. Aby uzyskać efekt rodem z filmu Nancy Meyers, wystarczy zaopatrzyć się w dodatki takie, jak np. dywaniki (z juty czy sizalu), poduszki i kapy w stonowanych, nawiązujących do wybrzeża barwach (beże, błękity, złamane biele, szarości), donice z terakoty czy książki, których miejsce to nie tylko regał, ale także komody, stoliki pomocnicze, łazienka, a nawet kuchnia! Należy jednak pamiętać, żeby nie przesadzić. Styl nadmorskiej babci to luz, więc niekoniecznie sprawdzą się dodatki w kształcie kotwicy, koła ratunkowego czy nawet liny!

Styl babci z wybrzeża - coastal grandma style
Autor: WestwingNow/westwingnow.pl
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE