STYL ANGIELSKI w aranżacji: Wnętrza w stylu angielskim - CO TO ZNACZY, ZDJĘCIA

2013-06-18 14:55

Jaki styl wnętrz jest najprzytulniejszy? Większość architektów wnętrz twierdzi, że styl angielski - ale to to znaczy. Jak wygląda styl angielski, jakie kolory, meble dodatki wybrać? Przeczytaj nasz poradnik, jak urządzić wnętrza w stylu angielskim. Jak styl angielski, który nigdy nie wychodzi z mody, przenieść do własnego mieszkania. Oprowadzimy cię po inspirujących wnętrzach.

Wnętrza w stylu angielskim są mieszanką stylów. Taka aranżacja wnętrz wynika z umiłowania tradycji, szacunku dla rodzinnej schedy oraz kolonialnej przeszłości. Styl wnętrz angielskich tworzą: lampy, tkaniny, kwiaty, bibeloty, a także stylowe meble.

Wnętrza w stylu angielskim

Słynna angielska powściągliwość znika przy wybieraniu wzorów tkanin i ubieraniu okien. Wnętrza w stylu angielskim to przede wszystkim kwiaty. Kwiaty, najczęściej róże, są wszędzie: w kwiatowe wzory są kanapy, fotele, tapety i zasłony. W angielskich wnętrzach powodzeniem cieszą się też kratki, zwykle towarzyszące motywom myśliwskim. Meble tapicerowane wymoszczone poduszkami i pledami, otoczone są podnóżkami, stoliczkami, pufami. Wszystko to we wnętrzach w stylu angielskim ulokowane jest wokół kominka. Nie da się ukryć, że tak miło i „dla ludzi" jest tylko w angielskim, wiejskim domu. Coś w nim musi być, skoro ten styl wnętrz z upodobaniem jest naśladowany na całym świecie.

Wnętrza w stylu angielskim: kuchnie, sypialnie, pokój dzienny prezentujemy w miesięczniku Moje Mieszkanie