Strych artysty: mieszkanie na poddaszu

2010-05-14 2:00

Mieszkanie na strychu jest jasne i przestronne. Wnętrza na poddaszu w poznańskiej kamienicy wypełnione są sztuką. To poddasze służy zarówno za mieszkanie, jak i pracownię.

Poddasze XIX-wiecznej kamienicy w Poznaniu, w dzielnicy Wilda, od dawna służyło artystom. Obecny właściciel, Krzysztof, jest asystentem w poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Szukając lokalu na mieszkanie i jednocześnie pracownię, pragnął znaleźć raczej coś w surowym stylu pofabrycznego loftu - i tak tarfił na mieszkanie na strychu. Poddasze spodobało mu się od pierwszego wejrzenia. Mieszkanie na poddaszu jest jasne i wygodne, dzięki trafionej i funkcjonalnej aranżacji.

Mieszkanie na poddaszu: aranżacja

Biel jest niezrównana w roli bazy mieszkania na strychu. Na jej tle efektownie wybijają się wybrane przez właściciela kolorowe akcenty - meble oraz dodatki. Wnętrze na poddaszu przesycone jest światłem wpadającym przez okna przesłonięte jedynie przejrzystymi roletami. Dodatkowo mieszkanie na poddaszu rozjaśniają białe ściany i błyszcząca posadzka (podłoga ułożona jest z lakierowanych sosnowych desek). Duża ilość obrazów tworzy klimat artystycznej pracowni. Część dzieł sztuki Krzysztof postawił po prostu na podłodze, opartą o ścianę.

Przemyślany układ

Biała, gładka ściana stanowi idealną płaszczyznę dla artystycznej kompozycji. Właściciel optycznie zrównoważył grupą małych kubików dzieło dużego formatu. Przestrzenne obrazy-obiekty stworzyła Aneta Włodyka. Stół, krzesło i komódka są z firmy Meble VOX.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE