Strych artysty: mieszkanie na poddaszu

2010-05-14 2:00

Mieszkanie na strychu jest jasne i przestronne. Wnętrza na poddaszu w poznańskiej kamienicy wypełnione są sztuką. To poddasze służy zarówno za mieszkanie, jak i pracownię.

Poddasze XIX-wiecznej kamienicy w Poznaniu, w dzielnicy Wilda, od dawna służyło artystom. Obecny właściciel, Krzysztof, jest asystentem w poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Szukając lokalu na mieszkanie i jednocześnie pracownię, pragnął znaleźć raczej coś w surowym stylu pofabrycznego loftu - i tak tarfił na mieszkanie na strychu. Poddasze spodobało mu się od pierwszego wejrzenia. Mieszkanie na poddaszu jest jasne i wygodne, dzięki trafionej i funkcjonalnej aranżacji.

Mieszkanie na poddaszu: aranżacja

Biel jest niezrównana w roli bazy mieszkania na strychu. Na jej tle efektownie wybijają się wybrane przez właściciela kolorowe akcenty - meble oraz dodatki. Wnętrze na poddaszu przesycone jest światłem wpadającym przez okna przesłonięte jedynie przejrzystymi roletami. Dodatkowo mieszkanie na poddaszu rozjaśniają białe ściany i błyszcząca posadzka (podłoga ułożona jest z lakierowanych sosnowych desek). Duża ilość obrazów tworzy klimat artystycznej pracowni. Część dzieł sztuki Krzysztof postawił po prostu na podłodze, opartą o ścianę.

Przemyślany układ

Biała, gładka ściana stanowi idealną płaszczyznę dla artystycznej kompozycji. Właściciel optycznie zrównoważył grupą małych kubików dzieło dużego formatu. Przestrzenne obrazy-obiekty stworzyła Aneta Włodyka. Stół, krzesło i komódka są z firmy Meble VOX.