Salon z kuchnią 20 ZDJĘĆ: czy warto łączyć wnętrza. PLUSY I MINUSY, GALERIA

2013-09-16 19:05

Salon z kuchnią to z jednej strony sytuacja komfortowa, z drugiej trzeba się liczyć z pewnymi niedogodnościami. Podpowiadamy, kiedy warto łączyć salon z kuchnią. Co zrobić, by kuchnia otwarta na salon była funkcjonalna. PORADY, DOBRE ROZWIĄZANIA, GALERIA ZDJĘĆ - 20 zdjęć salonów z kuchnią z prawdziwych mieszkań.

Spis treści

  1. Salon z kuchnią: dzielimy optycznie otwartą przestrzeń
  2. Salon z kuchnią: jak je rozplanować w mieszkaniu

Połączone ze sobą salon z kuchnią dają przede wszystkim wrażenie większej przestrzeni. Jeśli masz małe mieszkanie, takie rozwiązanie może okazać się bardzo korzystne. Niewielki salon z kuchnią jak klitka, nie sprzyja pracy, jest trudny do urządzenia i zagospodarowania. Często to również przestrzeń słabo doświetlona światłem dziennym. Zwłaszcza w przypadku kuchni bez okna warto się zdecydować na połączenie salonu z kuchnią. Jednak zanim zaczniesz przerabiać mieszkanie, poznaj plusy i minusy kuchni otwartej na salon.

Salon z kuchnią: dzielimy optycznie otwartą przestrzeń

Gdy łączysz salon z kuchnią, dokładnie przemyśl, jak ustawić meble. Ważne, by siedząc w salonie na kanapie nie mieć przed sobą widoku piramidy naczyń w kuchni. Nie wypoczniesz wtedy, bo trudno nie myśleć o pracy, która cię czeka. Jeśli to możliwe, staraj się więc ustawić w salonie kanapę bokiem lub tyłem do otwartej kuchni. Pamiętaj, że meblami świetnie dzieli się przestrzeń. Stanowią tylko umowną granicę stref, a jeśli są wizualnie lekkie lub ażurowe, nie zacieśnią połączonych salonu i kuchni. Ważne również, żeby zasłonić blat kuchenny półścianką, barkiem, bufetem. Pozostawione na blacie produkty nie będą sprawiały wrażenia bałaganu także w salonie.

Salon z kuchnią: jak je rozplanować w mieszkaniu

Dobrym rozwiązaniem przy łączeniu salonu z kuchnią jest usytuowanie kuchni blisko drzwi wejściowych do mieszkania. Wówczas nie musisz przechodzić z zakupami lub koszem na śmieci np. przez salon. Staraj się też urządzić w salonie kącik jadalniany niedaleko kuchni – nie będziesz pokonywać kilometrów, kursując między kuchenką a stołem. W galerii zdjęć przedstawiamy 20 aranżacji salonu z kuchnią z prawdziwych mieszkań: obejrzyj zdjęcia i zobacz, jak rozwiązania mogą sprawdzić się w twoim mieszkaniu.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE