Salon z kuchnią 20 ZDJĘĆ: czy warto łączyć wnętrza. PLUSY I MINUSY, GALERIA

2013-09-16 19:05

Salon z kuchnią to z jednej strony sytuacja komfortowa, z drugiej trzeba się liczyć z pewnymi niedogodnościami. Podpowiadamy, kiedy warto łączyć salon z kuchnią. Co zrobić, by kuchnia otwarta na salon była funkcjonalna. PORADY, DOBRE ROZWIĄZANIA, GALERIA ZDJĘĆ - 20 zdjęć salonów z kuchnią z prawdziwych mieszkań.

Spis treści

  1. Salon z kuchnią: dzielimy optycznie otwartą przestrzeń
  2. Salon z kuchnią: jak je rozplanować w mieszkaniu

Połączone ze sobą salon z kuchnią dają przede wszystkim wrażenie większej przestrzeni. Jeśli masz małe mieszkanie, takie rozwiązanie może okazać się bardzo korzystne. Niewielki salon z kuchnią jak klitka, nie sprzyja pracy, jest trudny do urządzenia i zagospodarowania. Często to również przestrzeń słabo doświetlona światłem dziennym. Zwłaszcza w przypadku kuchni bez okna warto się zdecydować na połączenie salonu z kuchnią. Jednak zanim zaczniesz przerabiać mieszkanie, poznaj plusy i minusy kuchni otwartej na salon.

Salon z kuchnią: dzielimy optycznie otwartą przestrzeń

Gdy łączysz salon z kuchnią, dokładnie przemyśl, jak ustawić meble. Ważne, by siedząc w salonie na kanapie nie mieć przed sobą widoku piramidy naczyń w kuchni. Nie wypoczniesz wtedy, bo trudno nie myśleć o pracy, która cię czeka. Jeśli to możliwe, staraj się więc ustawić w salonie kanapę bokiem lub tyłem do otwartej kuchni. Pamiętaj, że meblami świetnie dzieli się przestrzeń. Stanowią tylko umowną granicę stref, a jeśli są wizualnie lekkie lub ażurowe, nie zacieśnią połączonych salonu i kuchni. Ważne również, żeby zasłonić blat kuchenny półścianką, barkiem, bufetem. Pozostawione na blacie produkty nie będą sprawiały wrażenia bałaganu także w salonie.

Salon z kuchnią: jak je rozplanować w mieszkaniu

Dobrym rozwiązaniem przy łączeniu salonu z kuchnią jest usytuowanie kuchni blisko drzwi wejściowych do mieszkania. Wówczas nie musisz przechodzić z zakupami lub koszem na śmieci np. przez salon. Staraj się też urządzić w salonie kącik jadalniany niedaleko kuchni – nie będziesz pokonywać kilometrów, kursując między kuchenką a stołem. W galerii zdjęć przedstawiamy 20 aranżacji salonu z kuchnią z prawdziwych mieszkań: obejrzyj zdjęcia i zobacz, jak rozwiązania mogą sprawdzić się w twoim mieszkaniu.