Rodzinne i funkcjonalne wnętrze mieszkania w bloku

2014-09-10 15:38 Karolina Klepacka

Chociaż 66-metrowe mieszkanie w bloku spółdzielni dziennikarskiej urzekło małżeństwo od pierwszego wejrzenia, wymagało znacznych zmian układu funkcjonalnego. Pokazujemy funkcjonalną aranżację wnętrza w nowoczesnym stylu. We wnętrzu mieszkania króluje kolor szary i funkcjonalna zabudowa.

Przeprowadzaliśmy się aż sześć razy – mówi właścicielka prezentowanego mieszkania. – Częste zmiany mieszkania były oczywiście męczące, ale dzięki nim, wybierając obecne mieszkanie, mieliśmy już sprecyzowane oczekiwania i wiedzieliśmy, na co zwrócić uwagę – dodaje. Mieli również sprawdzoną pomoc: Małgorzatę Wiśniewską, architektkę, która urządzała z nimi poprzednie wnętrze.

Aranżacja wnętrza mieszkania w bloku

Aranżacja wnętrza mieszkania w bloku wymaga zmian układu pomieszczeń, dzięki nim powstało funkcjonalne i rodzinne wnętrze. Sypialnia w mieszkaniu w bloku była za duża, natomiast część dzienna zbyt mała, a wielki hol bezużyteczny. Dlatego remont i urządzanie wnętrza mieszkania w bloku rozpoczął się od przesuwania ścian, zrywania podłóg, przenoszenia instalacji. W końcu pojawiły się nowe drewniane podłogi w ciepłym odcieniu dzięki którym aranżacja wnętrza mieszkania jest bardzo przytulna, a ściany pokryła chłodna szarość – powstała jednolita, stonowana baza i można było zacząć najciekawszą część aranżacji wnętrz.

Urządzanie mieszkania w bloku

Do umeblowania mieszkania w bloku wykorzystano elementy z poprzedniego domu, które zostały uzupełnione meblami wyszukanymi na aukcjach internetowych i odnowionymi. Wyposażenie wnętrz uzupełniono w IKEA – stamtąd pochodzi zabudowa kuchenna i łóżko w angielskim stylu. Brytyjskich akcentów – nawiązujących do pochodzenia pani domu – jest w aranżacji mieszkania więcej. To m.in. wysokie cokoły przypodłogowe oraz listwy na drzwiach. Natomiast zdobiące szare ściany plakaty z olimpiady w Meksyku są od babci, dziennikarki.

Kolory wnętrz w mieszkaniu w bloku

Kolorystyczna baza w aranżacji wnętrz mieszkania to szarości, odcienie drewna i złamane biele. Te kolory wnętrz zostały wypróbowana już w poprzednim mieszkaniu właścicieli i świetnie się sprawdziły. Barwne akcenty w aranżacji wnętrz pojawiają się tu sporadycznie, w formie dodatków. Najważniejszym z nich jest dywan Blobbi z wielobarwnych kuleczek filcu. Wykonany na zamówienie regał od strony kuchni pełni funkcję barku.