Przytulny minimalizm z elegancką nutą. Wymarzone 55m2 dla młodego małżeństwa

2023-12-08 14:39

Urządzając 55-metrowe mieszkanie dla młodego małżeństwa, architektka Anna Łuksza, postawiła na przytulny minimalizm, doprawiony szczyptą subtelnej elegancji. Właściciele znaleźli tu azyl, w którym odpoczywają po całodziennej aktywności. Zobacz, jak urządzić nieduże mieszkanie, by było nowoczesne, wygodne i funkcjonalne.

Spis treści

  1. Jasne kolory, proste meble w salonie
  2. Eleganckie dodatki
  3. Nowoczesna kuchnia zamknięta
  4. Sypialnia i łazienka w kolorach ziemi
  5. 100-metrowe mieszkanie w bielach, szarościach i drewnie. Nowoczesne wnętrze na warszawskim Mokotowie

Młode małżeństwo miało jasną wizję idealnego M, marzyli o stworzeniu oazy do wypoczynku po męczącym dniu pracy. W realizacji planu pomogła im zaprzyjaźniona architektka Anna Łuksza, właścicielka pracowni projektowej She-Art. Marzenia zamieniła w rzeczywistość. Wspólnie postawili na nowoczesny minimalizm, który pozwala zachować we wnętrzach harmonię, ład, ale jest też doskonałą bazą aranżacyjną na przyszłość.

- Zaufanie to podstawa udanego projektu. Mając dobry kontakt z właścicielami, wsłuchując się w ich potrzeby, możemy zdziałać cuda – przekonuje architekta.

Mieszkanie jest niewielkie, ma 55 m², ale jest przestronne i jasne, a także przytulne i eleganckie. Podstawą projektu jest styl minimalistyczny, któremu Anna Łuksza nadała ciepłe, przyjazne oblicze, wpisując tym samym wnętrza w najnowsze trendy. We wnętrzach dominuje paleta chłodnych bieli, szarości oraz czerni, której towarzyszy ocieplające drewno.

Jasne kolory, proste meble w salonie

Jasnoszary kolor ścian w salonie współgra z podłogą z jasnego drewna. Część wypoczynkową tworzą wygodne minimalistyczne sofy z drewnianymi komodami, wykonanymi wg autorskiego projektu architektki. Meble wypoczynkowe ustawione są w kształcie litery L, optycznie zamykają strefę relaksu, zapewniając wystarczająco dużo miejsca do wspólnego spędzania czasu

Jak przystało na styl minimalistyczny, w salonie nie ma wielu mebli, które zakłócałyby czystość przestrzeni i jej przejrzystość. Lekkie, proste i jasne meble odzwierciedlają zasadę: mniej znaczy więcej.

Eleganckie dodatki

Wnętrze nie jest jednak  pozbawione dekoracji. Wręcz przeciwnie! Starannie dobrane detale sprawiają, że minimalistyczne wnętrze jest też eleganckie.

Ścianę z telewizorem zdobi tapeta w eleganckie pasy, które dodatkowo podwyższają optycznie pomieszczenie, ścianę w jadalni dekoruje tapeta w motyw arabeski. Podobną rolę pełni także klasyczne oświetlenie, złote dodatki oraz lustro w stylizowanej ramie w przedpokoju.

Warto też zwrócić uwagę na dekoracyjny grzejnik marki Vasco, który gra rolę nowoczesnego dzieła sztuki. - W aranżacji liczy się każdy detal. To on wydobywa walory wnętrza, podkreśla dbałość o szczegóły. Taką rolę pełnią właśnie grzejniki dekoracyjne. Do salonu wybrałam model Niva. Jego nowoczesna, prosta forma doskonale wpisała się w założenia stylu minimalistycznego, a paleta dostępnych kolorów pozwoliła dopasować go do kolorystki wnętrza. Nie bez powodu zajął miejsce na najbardziej wyeksponowanej ścianie w salonie – tłumaczy architekt Anna Łuksza.

Nowoczesna kuchnia zamknięta

Wbrew powszechnej modzie kuchnia stanowi osobne pomieszczenie. Zabudowa meblowa, wykonana wg. projektu architektki, jest nowoczesna i minimalistyczna, utrzymana w tej samej palecie barw, co salon i jadalnia. Zapewnia dużo miejsca do przechowywania i wykonywania codziennych prac.

Podobnie jak część wypoczynkowa, także kuchnia nie jest pozbawiona aranżacyjnych smaczków. Nutę elegancji wnosi stylowy kredens, rodem z kuchni angielskich, do którego nawiązuje też forma stołu kuchennego.

Sypialnia i łazienka w kolorach ziemi

Sypialnia i łazienka utrzymane są w modnej palecie barw ziemi, wprowadzającej kojącą atmosferę. Sypialnię ocieplają drewno i przytulne tkaniny, tapeta z delikatnym wzorem, motywem brzóz, wprowadza motyw natury, dodając pomieszczeniu elegancji. Tę samą rolę pełni dekoracyjna rama lustra w łazience. Inspiracja do aranżacji obu pomieszczeń był świat przyrody.

100-metrowe mieszkanie w bielach, szarościach i drewnie. Nowoczesne wnętrze na warszawskim Mokotowie

Nasi Partnerzy polecają