Projekty wnętrz: urządzamy kobiecą kawalerkę

2014-07-18 14:37 Sonia Łukomska

Jak urządzić małe mieszkanie? Aranżacja małego mieszkania wcale nie musi być życiowym wyzwaniem. Wydaje ci się, że bez względu na aranżację, kawalerka skazana jest na bycie ciasną, zagraconą przestrzenią? Błąd! Przedstawiamy projekt wnętrza, który dowodzi, że odpowiedni projekt może całkowicie odmienić mieszkanie o niewielkim metrażu, w przemyślany sposób wykorzystując dostępną powierzchnię użytkową i tworząc przestronne, a jednocześnie kobiece i przytulne gniazdko.

Wbrew pozorom małe mieszkanie może być wygodne. Realizacja kawalerki według projektu i stylizacji Kingi Katus pokazuje, jak urządzić kawalerkę, by była przestronna, estetyczna i kobieca, a zarazem nowoczesna i funkcjonalna.

Urządzamy kobiecą kawalerkę: zagospodarowanie przestrzeni

Jednym z głównych warunków stworzenia funkcjonalnej kawalerki jest maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Przedstawione mieszkanie jest pomieszczeniem w wysokiej zabudowie – na ścianach powieszono mnóstwo szafek i półek, co oszczędza przestrzeń na podłodze i tworzy dużo miejsc do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów. Sypialnię połączoną z pokojem dziennym oddzielono od przedpokoju i aneksu kuchennego ścianką działową, w którą z jednej strony wbudowana jest szafa (znajduje się pod nią kolejny schowek, z dopasowanymi do jego wymiarów pudłami), a z drugiej regał, co stanowi dodatkową oszczędność miejsca. Ponadto, w ten sposób utworzone zostały dwie przestrzenie – przestrzeń do gotowania, jedzenia i do pracy (do boku aneksu kuchennego „przyklejony” jest wąski blat, służący za biurko) oraz przestrzeń sypialniano-relaksacyjna. W ciągu dnia sofa służy za zwykłe siedzisko, natomiast w nocy pełni rolę łóżka. Dzięki tej oszczędności przestrzeni, w pokoju dziennym zmieścił się jeszcze mały stolik na kółkach, a także fotel i komódka.

Urządzamy kobiecą kawalerkę: odpowiednia kolorystyka

Wrażenie przestronności w kawalerce wywołują jednolite białe ściany i meble – powiększają optycznie mieszkanie. Detale w pastelowych kolorach oddają charakter właścicielki i dodają kawalerce kobiecości, a drewniana podłoga przełamuje wszechobecną biel, co sprawia, że mieszkanie jeszcze bardziej zyskuje na przytulności. Z kolei designerskie dodatki nadają mieszkaniu nowoczesnego charakteru.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Z czerwcowym „M jak Mieszkanie” w sezon letni wkraczamy pełni optymizmu – z fantazją, lekkością i w kolorze! Pomogą w tym rozwiązania, meble i dodatki, które poprawią nasz komfort wypoczynku i pozwolą poczuć się jak na wakacjach.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2021