Projektanka tego mieszkania zaskakuje pomysłami. Tu nic do siebie nie pasuje!

2023-07-21 9:08

Mieszkanie eklektyczne? To mało powiedziane. W tym wnętrzu nic do siebie nie pasuje. Jest trochę rustykalnie, trochę dworsko, nieco nowocześnie. Mieszają się style i epoki. Mieszkanie jest oryginalnie i bardzo kolorowe. Zapraszamy do odważnie urządzonego mieszkania w Sopocie.

Spis treści

  1. Strefa dzienna mieszkania z rozłożystą sofą
  2. Perełki designu
  3. Sypialnia, pokój kąpielowy i łazienka, czyli amfilada otaczająca salon

To oryginalne, kolorowe mieszkanie zaprojektowano dla singla z dwóch mniejszych mieszkań zlokalizowanych na parterze apartamentowca. Miejsce połączenia mieszkań widać jedynie przy wejściu z ogrodu. Powstało tam piękne sklepienie w formie łuku z cegły rozbiórkowej, wykonane współcześnie, choć wygląda na czasy zamierzchłe. Sklepienie z cegły odwraca uwagę od nieciekawej i wąskiej przestrzeni, której ze względów konstrukcyjnych nie można było przerobić czy rozbudować. Sklepienie ma jeszcze drugie, równie ważne zadanie – sprawia, że znajdujący się za nim salon, mimo swojej wielkości i wysokości, wydaje się jeszcze większy i wyższy.

Strefa dzienna mieszkania z rozłożystą sofą

Centrum apartamentu stanowi przestrzeń dzienna i gościnna. Są to ułożone równolegle względem siebie i równej wielkości kuchnia, jadalnia i salon, otoczone amfiladowo ułożonymi sypialnią i dwiema łazienkami.

W salonie główne miejsce zajmuje współczesna, rozłożysta, szara sofa narożna i dwa stoliki kawowe. Stoliki są małe, ale wyposażone w wysuwane blaty – tace, które w przypadku większej ilości gości doskonale spełniają swoją rolę.

Perełki designu

Strefa wypoczynkowa nie byłaby tak przytulna, gdyby nie lampa, cudo współczesnego designu – Sky Garden. W jadalni natomiast króluje wygodny, w stylu francuskim, duży i wygodny stół. Jak to w eklektycznym apartamencie, przy takim stole znalazły nieoczekiwanie swoje miejsce krzesła projektu Ray i Charlsa Eamsów Plastic Chairs.

Projektantka tego mieszkania z pewnością lubi zaskakiwać - nad stół wybrała dwa duże abażury, powieszone „do góry nogami”.

Zabudowa kuchenna wyposażona jest w wygodną wyspę ze zlewem i miejscami do siedzenia po drugiej stronie, oraz w dwa kredensy zaprojektowane specjalnie do tego apartamentu. Kredensy, mimo że różnią się od siebie, połączone są podświetlanym łukiem.

Sypialnia, pokój kąpielowy i łazienka, czyli amfilada otaczająca salon

Sypialnia i pokój kąpielowy to  jedna komfortowa przestrzeń wypoczynkowa, połączona dębowym, bielonym parkietem. Wolnostojąca, piękna wanna wykonana z kruszonego czarnego marmuru zespolonego cementem, skłania do leniwego spędzania w niej czasu i podziwiania przyrody za oknem, bez zbędnego pośpiechu.

Szybko okazało się, że wanna, umieszczona blisko łóżka, stała się pełnoprawnym meblem wypoczynkowym. Z założenia miała to być wygodna strefa relaksu, dająca możliwość odseparowania się od gości. I tak też jest, założenie zostało zrealizowane w stu procentach.

Do szybkiego porannego prysznica lub dla gości przystosowana jest natomiast druga, mniejsza łazienka, która, jak to w amfiladzie, jest pomieszczeniem dostępnym z garderoby połączonej z sypialnią oraz z salonu. Jedna ze ścian w małej łazience wyłożona jest cegłą rozbiórkową, dzięki czemu stwarza wrażenie ciężkiej i solidnej, tak potrzebnej w łazience.

Tak jak w innych pomieszczeniach, w salonie kąpielowym nie mogło zabraknąć jakiegoś klasyka designu. Pojawiło się krzesło – Panton Chair, autorstwa Vernera Pantona.

Nie da się zaprzeczyć, że dużo się tu dzieje, zrealizowano mnóstwo pomysłów, wydawałoby się nie pasujących do siebie, a jednak ten eklektyczny apartament, dzięki dopieszczeniu go w każdym szczególe, urzeka swoim ciepłem, a przede wszystkim niepowtarzalnością.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE