Projekt wnętrz mieszkania: prostota i piękno, czyli mieszkanie w stylu tradycyjnym

2016-04-28 17:18

Projekt wnętrz mieszkania na warszawskim Wilanowie to wyjątkowa mieszkanka stylów. Skandynawski, minimalistyczny oraz prowansalski płynnie się przeplatają w tej aranżacji. Wnętrze zachwyca prostotą i pięknem zawartym w tradycji. Zobacz projekt mieszkania autorstwa pracowni EG projekt!

Spis treści

  1. Projekt wnętrz mieszkania: prostota i piękno ukryte w tradycji
  2. Projekt wnętrz mieszkania w wielofunkcyjnym wydaniu
  3. Galerie zdjęć: inne projekty pracowni EG Projekt

Mieszkanie przy alei Wilanowskiej zaprojektowane zostało dla trzyosobowej rodziny. Projekt wnętrz mieszkania stanowi harmonijną mieszankę stylów – skandynawskiego, minimalistycznego oraz prowansalskiego. W efekcie powstało piękne i przejrzyste mieszkanie, odzwierciedlające pasje i styl właścicieli. Klasyczne wnętrza są przytulne i efektowne autorstwa pracowni EG Projekt.

Projekt wnętrz mieszkania: prostota i piękno ukryte w tradycji

Biel oraz drewno na ścianach w aranżacji wnętrza mieszkania przywołuje na myśl klimat skandynawski. Ciemny fornir pojawia się na niektórych meblach (w salonie i gabinecie) oraz pod postacią mocnych akcentów kolorystycznych - fotel w intensywnie niebieskim kolorze oraz turkusowe zasłony w gabinecie i sypialni córki właścicieli. Głównym założeniem projketu wnętrz było stworzenie wygodnej i funkcjonalnej przestrzeni mieszkania, która sprzyja relaksowi i celebracji życia rodzinnego.

Zobacz też: Aranżacja mieszkania w stylu prowansalskim >>>

W początkowym etapie, kiedy powstawała koncepcja projektu wnętrza mieszkania, konkretna stylistyka nie została ściśle narzucona. W aranżacji wnętrza mieszkania miały przewijać się elementy skandynawskie, prowansalskie, a także akcenty charakterystyczne dla stylu amerykańskiego. Celem było stworzenie niepowtarzalnego wnętrza, które pasowałoby do charakteru i osobowości domowników. Projektanci starali się skupić na potrzebach właścicieli, tak by stworzyć spójne przestrzenie skierowane zarówno do każdego z członków rodziny z osobna, jak również strefę wspólną - w której czuliby się dobrze razem.

Projekt wnętrz mieszkania w wielofunkcyjnym wydaniu

Opracowując projekt wnętrz mieszkania postawiono na funkcjonalność i jak najlepsze wykorzystanie przestrzeni. Niewielka kuchnia zyskała na funkcjonalności dzięki przedłużeniu blatu roboczego o węższy blat jadalniany, oparty na delikatnych nóżkach. Wygospodarowane dodatkowo siedzisko na parapecie kuchennym - umożliwia wspólne spędzanie czasu podczas przygotowywania posiłków. Sprytnie pomyślana toaleta dla gości spełnia jednocześnie funkcję pralni. Ciemnoszara boazeria na ścianach w łazience kryje zamaskowane fronty, za którymi znajduje się pralka, suszarka oraz przestrzeń gospodarcza. Jednym z ciekawszych pomieszczeń jest pokój kąpielowy przy sypialni rodziców - do którego wchodzi się przez podwójne, białe drzwi. Skąpany w dziennym świetle - dzięki obecności dużych okien, jest wykończony naturalnymi materiałami – drewnem na ścianie, podłodze oraz drewnianymi meblami. Charakteru łazience nadają czarne dodatki, w postaci kinkietów, uchwytów oraz lamp, które podkreślają naturalny charakter łazienki. Wolnostojąca wanna jest dopełnieniem całego pomieszczenia, dzięki czemu całość jest idealnym miejscem do relaksu i wyciszenia.Autor projektu: www.egprojekt.pl

Galerie zdjęć: inne projekty pracowni EG Projekt

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE