Projekt wnętrz: jedno wnętrze i różne style: nowoczesna aranżacja z rustykalnym akcentem

2014-05-26 13:03 Anna Rychlewicz

Nowoczesna aranżacja wnętrz, czyli proste formy, stonowane kolory, naturalne materiały i powściągliwość w dodatkach to cechy wyróżniające projekt wnętrz według studia Hokum Architekci. Na plan pierwszy wnętrza wysuwa się jednak jadalnia utrzymana w stylu rustykalnym. Zobacz jak do nowoczesnego wnętrza wprowadzić swojski element aranżacji!

Bohaterem nowoczesnego wnętrza zaprojektowanego przez studio Hokum Architekci jest jadalnia utrzymana w stylu rustykalnym. Projekt wnętrz zakładał aranżację wnętrza domu, która uwzględniałaby zachowanie dotychczasowych elementów wyposażenia. Kominek, schody oraz balustrada otrzymały drugie życie, dzięki kolorystycznej metamorfozie. Projektanci zdecydowali się na wybarwienie stopni oraz poręczy w schodach, dzięki czemu idealnie wtapiają się one w nowoczesną aranżację wnętrz.

Projekt wnętrz: nowoczesny salon - szary kolor i drewno na ścianie

Wyzwaniem podczas opracowywania projektu wnętrz było urządzenie całkiem sporego, ale nieproporcjonalnie wąskiego pokoju dziennego. Aranżacja salonu charakteryzuje się minimalizmem oraz prostotą form. Stonowana kolorystyka idealnie wpasowuje się w nowoczesną aranżację wnętrz, nadając jej tym samym elegancji i stylu. Wyjątkowego klimatu części dziennej nadaje zaplanowana w projekcie wnętrz drewno na ścianie, które projektanci zdecydowali się położyć na wysokość 6 m. Ściana pokryta drewnem idealnie komponuje się w aranżacji wnętrza z drewnopodobnym gresem, którym wyłożona została podłoga. Dopełnieniem aranżacji jasnego wnętrza jest oryginalne oświetlenie. Dodatkową dekoracją przestrzeni mieszkania są wszechobecne figurki czy wizerunki koni, będące elementem konsekwentnie powtarzanym w kolejnych częściach domu.

Projekt wnętrz: aranżacja jadalni w stylu rustykalnym

Projekt wnętrz uwzględniał otwarcie przestrzeni salonu na część jadalnianą, która wysuwa się jednak na plan pierwszy całej aranżacji. Bohaterem tej części mieszkania jest drewniany kredens i bielony stół – wszystko utrzymane w iście rustykalnym stylu. Oryginalny kredens idealnie prezentuje się na tle ciemnoszarej ściany. Tym samym kolorem została zaznaczona część kominkowa, wprowadzająca do wnętrza wyjątkowo przytulną atmosferę. Dopełnieniem pięknego stołu w aranżacji są krzesła w miękkich obiciach. Zestawienie swojskiego, rustykalnego charakteru jadalni z nowoczesnym salonem tworzy niezwykle odważną i oryginalną aranżację wnętrz.

Projekt wnętrz: nowoczesna łazienka

W projekcie wnętrz aranżacja łazienek wymagała przede wszystkim zastosowania pomysłowych rozwiązań. Największym wyzwaniem było tutaj urządzenie łazienki na rzucie wielokąta. Projektanci zdecydowali się na zastosowanie specjalnych zabiegów, które pozwoliłyby na wizualne zniwelowanie kątów wnętrza. Efektem tego jest lustro zamontowane wokół umywalki w małej łazience, w którym odbija się charakterystyczna ściana. Takie rozwiązanie dodatkowo powiększa optycznie niewielką przestrzeń pokoju kąpielowego. Pokrycie ściany łazienki kamieniem, nadaje wnętrzu nieco surowości, ale także wyjątkowego charakteru.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Z czerwcowym „M jak Mieszkanie” w sezon letni wkraczamy pełni optymizmu – z fantazją, lekkością i w kolorze! Pomogą w tym rozwiązania, meble i dodatki, które poprawią nasz komfort wypoczynku i pozwolą poczuć się jak na wakacjach.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2021