Projekt wnętrz domu: aranżacja w stylu glamour z rodzinnym akcentem

2014-09-05 21:07 Anna Rychlewicz

Wnętrza domu niezwykle rodzinne i przytulne, a jednocześnie stylowe i szykowne? Jak najbardziej! Takie połączenie może dać zaskakujące efekty. Za projekt wnętrz, w których ponadczasowy szyk i wysublimowany styl, przeplata się z ciepłym i rodzinnym klimatem, odpowiadają projektanci ze studia Design Factory. Prezentujemy świetny projekt wnętrz w stylu glamour!

Projekt wnętrz, w którym brak zaskakujących i niekonwencjonalnych rozwiązań może okazać się nieco nudny. Nie dopuścili do tego projektanci ze studia Design Factory, którzy stanęli przezd zadaniem zaprojektowania nowych wnętrz dla domu rodzinnego pod Łodzią. Celem było zaprojektowanie przestrzeni rodzinnej, która nie rezygnując z domowego ciepła, będzie urzekać stylem i klasą. W efekcie powstało wnętrze domu, które zaskakuje połączeniem ciepłego i domowego klimatu z wysublimowanym stylem i ponadczasowym szykiem.

Pokój dzienny: perełka architektury według Design Factory

Centrum życia rodzinnego jest oczywiście pokój dzienny. Ten jawi się jako absolutna perełka architektury, która zaskakuje niecodziennymi i odważnymi rozwiązaniami. Na plan pierwszy wnętrza wysuwa się ściana w kolorze czarnym. Ta, nie przytłacza jednak przestrzeni salonu, a decyduje o jego niesamowitej klasie. O miano bohatera pokoju dziennego rywalizuje z klasycznym kominkiem, któremu nadano "nieklasyczny" wyraz. Kolorystyczną równowagę w salonie zachowano dzięki pomalowaniu reszty ścian na kolor biały. Stylowe meble wypoczynkowe w ciemnych obiciach idealnie wpasowują się w stylistykę wnętrza, tworząc spójną całość. Na granicy salonu i kuchni zlokalizowano część jadalną, którą wyznacza duży biały stół z krzesłami. O lekkości zaprojektowanego wnętrza i jego przytulności zdaje się decydować dekoracja okna, która pełni funkcję niezwykle subtelnego domknięcia projektu

Projekt sypialni w stylu glamour

Projekt wnętrz według studia Design Factory urzeka spójnością, która przejawia się w niezwykłej klasie i stylu. Przestronny pokój dzienny oraz sypialnia zostały utrzymane w stylu glamour, któremu nadano nieco stonowany wyraz. Sypialnia jawi się jako prawdziwa oaza spokoju. Optymalne warunki do odpoczynku zapewnia ogromne łóżko z pikowanym zagłówkiem, które jednocześnie aspiruje do miana bohatera tego wnętrza. Całość utrzymana jest w stonowanej kolorystyce modnej szarości. W kwestii mebli postawiono na absolutny minimalizm. Zdecydowano się jedynie na niewielką szafkę, która okazała się idealnym miejscem do wyeksponowania zdjęć właścicieli. Choć wnętrze zdominowane jest przez wyrazistą szarość, nie traci ono swojej przytulności i wyjątkowego klimatu. Niesamowitej lekkości nocnemu wnętrzu nadano dzięki lekkiej dekoracji okna, które przepuszczając światło dzienne zapewnia optymalne doświetlenie przestrzeni.

Łazienka dla dzieci: rodzinny akcent w szykownym otoczeniu

W szykownym i stylowym projekcie wnętrz domu nie zapomniano jednak o najmłodszych lokatorach. Z myślą o nich, zaprojektowano łazienkę na piętrze, która zaskakuje zupełnie odmienna stylistyką. Wnętrze łazienki dla dzieci, skąpane w stonowanych i jasnych kolorach zostało ożywione jedynie kwiatowym wzorem na płytkach, a dodatkowego charakteru przestrzeni kąpielowej dodaje oryginalna faktura na ścianie z lustrem. Taki pomysł to świetne rozwiązanie w projekcie domu rodzinnego. Choć całość aranżacji zdominowana została przez delikatną odmianę stylu glamour, można w niej doszukać się także sielskich, typowo rodzinnych akcentów.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Z czerwcowym „M jak Mieszkanie” w sezon letni wkraczamy pełni optymizmu – z fantazją, lekkością i w kolorze! Pomogą w tym rozwiązania, meble i dodatki, które poprawią nasz komfort wypoczynku i pozwolą poczuć się jak na wakacjach.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2021