Projekt mieszkania dla pary: sztuka kompromisu

2016-07-20 14:18

Projekt mieszkania dla pary wymaga wielu kompromisów. Para to często osoby z innymi potrzebami i odmiennymi gustami, jednak wspólne mieszkanie musi być miejscem, w którym każdy z domowników będzie czuł się dobrze. Podpowiadamy jak urządzić mieszkanie dla dwojga!

Przed rozpoczęciem każdego projektu wnętrza należy zawsze dobrze poznać styl życia i potrzeby przyszłych domowników. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że zaprojektowane mieszkanie będzie nie tylko estetyczne, a przede wszystkim funkcjonalne i co za tym idzie – będzie dobrze służyć właścicielom przez długi czas. Podpowiadamy jak dobrze urządzić mieszkanie.

Mieszkanie dla pary: sztuka kompromisu

Projekt mieszkania dla pary wymaga kompromisów. Para to często osoby z innymi potrzebami i odmiennymi gustami, jednak wspólne mieszkanie musi być miejscem, w którym każdy z domowników będzie czuł się dobrze. Aranżacja mieszkania dla dwojga wcale nie musi być droga, by była pomysłowa i utrzymana w wybranym stylu.

Zobacz też: aranżacja małego mieszkania >>>

Pary są często odważne i otwarte na nowości. Na początku musimy przyjrzeć się profilom właścicieli, następnie – ich potrzebom i stylowi życia. Należy zorientować się czym się zajmują, czy mają zwierzęta, czy dużo gotują, które pomieszczenia w domu są dla nich najważniejsze, wreszcie – jak intensywny tryb życia prowadzą. Wbrew pozorom takie informacje są bardo istotne, a czasem nawet kluczowe dla projektu wnętrza.

Mieszkanie dla pary: o gustach się nie dyskutuje

Dwoje ludzi, którym wydaje się, że są zgodni co do wszystkiego, nagle spotyka się z wyzwaniem, którym jest – dokładne sprecyzowanie swoich oczekiwań. W tym momencie nierzadko okazuje się, że są one zupełnie inne. Zadaniem projektanta jest znalezienie złotego środka pomiędzy oczekiwaniami obydwu osób – zarówno funkcjonalnymi, jak i tymi stylistycznymi. Urządzając mieszkanie dla pary powinniśmy wziąć pod uwagę potrzeby i gusta obydwu osób. Nawet jeśli jedna z osób nie wykazuje zaangażowania w projekt wnętrza, warto dowiedzieć się czego od niego oczekuje. Tylko w ten sposób będziemy w stanie urządzić mieszkanie, z którego zadowolone będą obydwie osoby. Jeżeli domownicy mają zupełnie różne upodobania stylistyczne, powinniśmy poszukać złotego środka, czyli postawić na rozwiązania, które będą bezpieczną bazą mieszkania. Indywidualne upodobania właścicieli zaś możemy zaznaczyć we wnętrzu za pomocą drobnych detali, dodatków.

Mieszkanie dla pary: razem ale osobno

Projektując mieszkanie dla pary, wiele rozwiązań i elementów wyposażenia wnętrza weźmiemy pod uwagę w zdwojonej formie, jednak należy pamiętać, by wygospodarować w mieszkaniu prywatne miejsce dla każdej z osób. Każdy z nas potrzebuje odrobinę prywatności, miejsca w domu, w którym będzie mógł spędzić wolną chwilę w pojedynkę.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Wakacyjny, kolorowy, radosny. Taki jest lipcowy numer „M jak Mieszkanie” . Prezentujemy w nim inspirujące zestawy mebli oraz dodatków na balkon i taras - w różnych stylach, na każdy metraż.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Lipiec 2021