Projekt jasnego mieszkania z betonowymi ścianami i drewnem

2022-04-19 12:05

Betonowe ściany wcale nie muszą być zimne i surowe. W projekcie mieszkania w Katowicach autorstwa Spacja Studio zostały zestawione z jasnym, naturalnym drewnem, bielą i mocnymi akcentami kolorystycznymi. Powstało wnętrze nowoczesne, a zarazem przytulne.

Trzypokojowe mieszkanie o powierzchni 57 m2 było urządzane od podstaw. Architekt ze Spacja Studio, jako główny element aranżacji zaproponował chropowaty beton architektoniczny. Stanowi on ciekawe tło dla nowoczesnych mebli o prostych bryłach.

Podział funkcjonalny – dobrze zagospodarowana przestrzeń

W jasnej przestrzeni dziennej łączą się trzy strefy – wypoczynkowa, jadalniana i kuchenna. Najważniejszym elementem w pierwszej z nich jest duży, komfortowy narożnik. Na granicy salonu i kuchni stanął wysoki półwysep, który pełni funkcję stołu. Pozostałe pokoje zostały przeznaczone na sypialnię oraz niewielki gabinet do pracy w domu, który pełni również funkcję pokoju gościnnego.

Zobacz też: Sofa z funkcją spania. Kupujemy rozkładaną kanapę do salonu >>>

Kolory, materiały, faktury – efektowny miks

Całość jest spójna kolorystycznie. Klasyczne połączenie szarości, bieli i drewna zostało przełamane błękitnymi i malinowymi akcentami. Interesujący efekt daje zabawa fakturami – beton o nierównej powierzchni kontrastuje z gładkimi powierzchniami mebli i miękkimi, przytulnymi tkaninami.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W czerwcowym numerze M jak Mieszkanie otwieramy sezon balkonowy. Urządzamy oazę za oknem – klimatyczną, wygodną, zapewniającą relaks.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2022