MM 10/2017 - Powrót do korzeni: Joanna Konopka z Rzepisk

2017-09-05 13:57

Joanna Konopka, zwana przez przyjaciół i sąsiadów Jojo, kupiła i wyremontowała kilkudziesięcioletni dom z wielką stodołą. Zrobiła to z właściwymi sobie wdziękiem i wyczuciem, nadając surowym wnętrzom artystyczny wyraz.

Jojo od dzieciństwa była związana z Tatrami. Choć jej rodzina pochodzi ze stolicy, to właśnie tutaj Joanna spędziła pierwsze lata swojego życia. Potem regularnie wracała w te strony, by co roku w wakacje odpocząć od zgiełku miasta. Służyło jej tutejsze powietrze, malownicza sceneria i tempo życia znacznie wolniejsze od tego w Warszawie. Gdy dorosła, wyjechała do Ameryki, by studiować historię sztuki, lecz ostatecznie zajęła się „przyziemnymi sprawami” – remontami i renowacjami nieruchomości.

Podróż sentymentalna

Gdy po latach przyjechała z krótką wizytą do Polski, odżyły w niej wspomnienia beztroskiego dzieciństwa, wieczorów przy lampie naftowej i kuligów za saniami ojca. Poczuła silne pragnienie posiadania choćby kawałka ziemi pod Tatrami, by jak za dawnych lat spędzać tutaj przynajmniej część wakacji. Znajomi i rodzina pukali się w czoło, ale nie zważając na nic, kupiła dom w Łapszance. Początkowo miał być on tylko odskocznią od amerykańskiej rzeczywistości, ale życie napisało inny scenariusz. Joanna bowiem dość szybko poczuła, że to tutaj pragnie na nowo zapuścić korzenie.

Szczęśliwy traf

A że akurat w wiosce obok znajomi górale, emigrujący właśnie do Ameryki, wystawili na sprzedaż swój dom z przyległą stodołą i ogrodem, Joanna potraktowała to jako znak od losu i, nie wahając się ani chwili, postanowiła raz jeszcze zmienić adres zamieszkania. Świadoma potencjału nowo nabytego gospodarstwa, z głową pełną pomysłów, przystąpiła do kolejnego remontu, tworząc jedyne w swoim rodzaju miejsce na mapie Polski – Stodołę u Jojo.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Z czerwcowym „M jak Mieszkanie” w sezon letni wkraczamy pełni optymizmu – z fantazją, lekkością i w kolorze! Pomogą w tym rozwiązania, meble i dodatki, które poprawią nasz komfort wypoczynku i pozwolą poczuć się jak na wakacjach.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2021