Pomysłowa aranżacja wnętrz: panele przesuwne

2013-08-12 15:20

Aranżacja wnętrza z wykorzystaniem paneli przesuwnych daje ciekawe możliwości. Panele mogą pełnić rolę drzwi, przesłony, a nawet ścianki działowej. O czym pamiętać, wybierając panele przesuwne do aranżacji wnętrz?

panele przesuwne
Autor: Andrzej Szandomirski

Spis treści

  1. Aranżacja wnętrz: z czego panele przesuwane?
  2. Aranżacja wnętrz z panelami przesuwnymi: montaż
  3. Aranżacja wnętrz: dobre rozwiązania

Aranżacja wnętrza nie musi mieć stałego podziału na strefy. Panele przesuwne dają nam możliwość modyfikacji wnętrza - otwarcia bądź zamknięcia przestrzeni pomieszczenia, albo częsciowego odgrodzenia.

Aranżacja wnętrz: z czego panele przesuwane?

Panele przesuwne mogą być wykonane z lekkich, przepuszczających dźwięki, atrakcyjnych cenowo materiałów, np. pleksi lub tkanin czy papieru napiętych na ramy. Cięższe, bardziej stabilne, ale też droższe są panele przesuwne z płyty meblowej, litego drewna, metalu lub szkła. Ciekawie w aranżacji wnętrz wygląda także szkło hartowane użyte do wykonania paneli przuswanych – znacznie mocniejsze od zwykłego, nie grożące skaleczeniem w razie stłuczenia.

Aranżacja wnętrz z panelami przesuwnymi: montaż

Montaż paneli należy konsultować z fachowcem. Lżejszym panelom przesuwnym wystarczy mocowanie do szyny podsufitowej z rolkowym systemem jezdnym. Jeśli panele przesuwne są cięższe, dla stabilizacji, przyda się szyna dolna. W obu przypadkach montażu paneli przesuwnych trzeba zadbać o idealnie równy sufit i podłogę, umożliwiające bezproblemowe przesuwanie płyt.

Aranżacja wnętrz: dobre rozwiązania

Aby panele przesuwane zajmowały mniej miejsca w pozycji złożonej, warto zamontować szynę kilkutorową (dla każdego panelu osobny tor). Można również zdecydować się na system teleskopowy chowany w ścianie. Panel wsuwa się za drugi panel i oba wędrują do specjalnie zbudowanej kasety obudowanej płyta g-k.

panele przesuwne
Autor: Piotr Mastalerz
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE