Piękne WNĘTRZA DOMU. Wnętrza w stylu francuskim GALERIA

2013-05-28 14:01 Redakcja

Piękne wnętrza domu pod Paryżem, urządzone ze smakiem w stylu francuskim. Zobaczcie stylowe wnętrza domu z początku wieku. Francuskie wnętrza: GALERIA. Pomysły na stylowy dom i wnętrza.

Właściciele zdecydowali się na zmianę miejsca zamieszkania, poza obrębem Paryża. Znaleźli to czego szukali, stylowy dom i wnętrza z początku wieku. Wnętrza domu były w dobrym stanie i nie wymagały dużego remontu. Największe wrażenie wywarł przestronny salon z dużymi oknami otwierającymi się na ogród. Urządzając wnętrza domu określili priorytety: najważniejsza miała być przestrzeń, wnętrza dobrze oświetlone światłem dziennym oraz ogród, w którym miał się pojawić basen.

Wnętrza domu w stylu francuskim

Francuskie wnętrza domu można określić, że mają styl wiejskiej elegancji. We wnętrzach pojawiła się nieskazitelna biel. Białe ściany stworzyły idealną bazę dla mebli i dodatków, którymi miały być zapełnione wnętrza domu. Właściciele chcieli urządzić przytulny, rodzinny dom w dobrym guście. Wnętrza domu w stylu francuskim mają zwiewny, kobiecy wystrój. Właścicielka zdecydowała się na styl tzw. campagne chic (wiejski z elegancją). Bardzo lubiany we Francji, polega na łączeniu naturalnych materiałów, jak drewno czy len, ze szlachetnymi, jak marmur i kryształ. Dzięki temu francuskie wnętrza domu są urządzone prosto, w naturalnych tonach, przyozdobione tu i ówdzie dekoracyjnym ornamentem lub ręcznym haftem. Wnętrza domu zdobią też piękne kominki w stylu art. deco. Są wyeksponowane i ozdobione świecznikami i kwiatami.

Wnętrza domu: salon

Przestronny salon to część dzienna wnętrza domu. W salonie został ustawiony drewniany kredens z zastawą, obszerna i wygodna kanapa oraz szykowny mebel z półkami, kryjący pod blatem telewizor. Wnętrza domu utrzymane są w bieli i szarości, która ładnie komponuje się z drewnianymi elementami wykończenia. W części domu przeznaczonej na jadalnię pojawił się okrągły stół otoczony krzesłami w płóciennych pokrowcach. Dzięki temu wnętrza domu nabrały elegancji i francuskiego szyku.

Wnętrza domu: męski zakątek

W wypoczynkowej części salonu stworzono męski kącik, przy którym dorośli relaksują się przy rozmowie, szlachetnych trunkach, a w powietrzu unosi się zapach hawajskich cygar. To najbardziej męska część wnętrza domu urządzona w stylu kolonialnym. Ta część domu wyraźnie kontrastuje z resztą wystroju. Jest tu też biblioteka z pokaźną kolekcją książek. Celem było stworzenie w domu strefy dla dorosłych.