Moda na eko. Bambusowe dodatki we wnętrzu

2008-10-06 2:00

Bambusowy trend tłumaczy nie tylko wielki powrót naturalnych materiałów oraz zauroczenie Dalekim Wschodem. Popularności tej egzotycznej roślinie przysparza fakt, że nadaje się prawie do wszystkiego.

Współcześni projektanci wybierają bambus dla jego ponadczasowości - dzięki niemu mogą stworzyć we wnętrzu nastrój bezpretensjonalny i zarazem wyrafinowany. Bambus, mimo lekkości i wdzięcznej prezencji jest niezwykle wytrzymały.

W krajach azjatyckich od wieków używano go jako materiał budowlany, surowiec do wyrobu mebli, przedmiotów dekoracyjnych i użytkowych, a nawet instrumentów muzycznych.

W Europie także ceniono bambus już w przeszłości, na przykład w okresie secesji - wiele fabryk na naszym kontynencie produkowało wówczas bambusowe przedmioty według wzorów pochodzących ze Wschodu, na Wschodzie natomiast istniały zakłady produkujące podobne specjalności na rynek europejski.

Dziś wykorzystujemy bambus nie tylko jako materiał do wytwarzania mebli, rolet czy dywanów - jego smukłe, delikatne łodygi naśladują szklane wazony, świece, wzory na tkaninach.

Nasi Partnerzy polecają