Pastelowa aranżacja: wnętrza domu nad morzem

2016-03-30 10:42 Anna Szeweluk

We wnętrzu domu w Gdańsku zamieszkała subtelna, pastelowa odsłona stylu glamour. Inspirowany przepychem baroku i lekkością rokoka- styl glamour jest jednym z najczęściej wykorzystywanych nurtów dekoracyjnych. W tym wypadku- projektanci postawili przede wszystkim na jakość. Zobacz projekt autorstwa pracowni formativ.

Styl glamour ukształtował się na początku XX wieku, stanowiąc odpowiedź na ascetyczny minimalizm. Nie zawsze jednak musi on w aranżacji wnętrz stanowić kontrastowe zestawienia żywych kolorów czy mnogość kryształowych dodatków. Szukając złotego środka projektanci z pracowni formativ udowodnili, że odsłona stylu galmour może być niezwykle subtelna i delikatna, a zarazem ekstrawagancka. Oto ciekawy projekt wnętrz domu w Gdańsku.

Wnętrza domu w Gdańsku: aranżacja

Wnętrza domu w Gdańsku zaaranżowane zostały w subtelnym stylu glamour. Cała aranżacja wnętrz utrzymana jest w naturalnych, jasnych barwach. W pastelowym wnętrzu dominują beże i szarości. Zestawione z naturalnymi materiałami stworzyły przytulne, a zarazem elegenckie i nowoczesne wnętrze. Na parterze domu - duży, otwarty salon - białe ściany, duże okna oraz drewniana podłoga są idealnym tłem dla eleganckich mebli i dodatków. Projektanci w aranżacji wnętrza domu postawili przede wszystkim na jakość i wygodę. W roli głównej w salonie szare sofy oraz szezlong, dopełnione subtelnymi dodatkami o podobnych barwach. Na neutralnym tle, dobrze widoczne są nawet te najbardziej subtelne, delikatne dodatki. W sypialni - ponadczasowe połączenie drewna i szarości, wzbogacone zostało złotymi akcentami. Naturalne drewno i kamień na ścianie w łazience, sprawiają że w pomieszczeniu panuje niezwykle relaksacyjna atmosfera.

Pastelowe wnętrza w stylu glamour

Styl glamour ma wiele twarzy. Dostojny, barokowy przepych to tylko jedna z nich. Zwolennicy czystych, jasnych wnętrz, również mogą znależć w nim coś dla siebie. Jego subtelna odsłona także może być niezwykle ekstrawagancka. W jaki sposób zaadaptować styl glamour w nowoczesnym wnętrzu? Kluczem do sukcesu w aranżacji wnętrza glamour jest inwestycja w dobrą jakość i wygodę. Tłem dla mebli i dodatków niech będą szlachetne materiały i jasne barwy. Neutralne otoczenie zapewni subtelnym dodatkom dobrą widoczność. Przy wyborze wyposażenia do aranżacji wnętrza w stylu glamour postawmy na proste formy charakterystyczne dla stylu nowoczesnego. Bardzo ważne jest także światło dzienne. Obecność dużych okien z pewnością będzie wspierać delikatną, subtelną odsłonę stylu glamour. Domeną stylu glamour jest jego eklektyzm. Warto zatem postawić na kilka wyjątkowych, orginalnych elementów. Subtelna gra nieco odważniejszych dodatków, będąca istotą stylu glamour, będzie idealnym zwieńczeniem całej aranżacji wnętrza.

Pracownia formativ - inne realizacje zdjęcia: