Oryginalna aranżacja poddasza wg Patalala: surowe drewno, stalowa siatka i polne kamienie

2014-03-18 14:53

Surowe drewno, stalowa siatka i polne kamienie - połączenie tak nietypowego zestawu w aranżacji poddasza może okazać się strzałem w dziesiątkę. Aranżacja wnętrz według studia Patalala charakteryzuje się naturalnością wzbogaconą nowoczesnym designem. Zobacz niesamowity efekt nietuzinkowych rozwiązań aranżacyjnych!

Spis treści

  1. Aranżacja poddasza: designerska szarość poddasza według projektu Patalala
  2. Aranżacja poddasza: otwarta sypialnia z mocnym akcentem kolorystycznym
  3. Aranżacja poddasza: kuchnia według Patalala
  4. Aranżacja poddasza: łazienka w stylu industrialno - rustykalnym

Wyjątkowa aranżacja poddasza o powierzchnia 140 mkw charakteryzuje się nieszablonowymi połączeniami i nowotarskimi rozwiązaniami aranżacyjnymi. Wysokie poddasze pod dwuspadowym dachem daje projektantom ogromne możliwości aranżacji. Założeniem projektowym była aranżacja wnętrza kojarząca się z prostotą i naturalnością, gdzie motywem przewodnim będzie kolor szary i neutralne, stonowane barwy. Efektem prac Ewy Patalas, projektantki ze studia Patalala jest niepowtarzalne wnętrze, w którym króluje natura w połączeniu z nowoczesnym designem. 

Aranżacja poddasza: designerska szarość poddasza według projektu Patalala

Całość aranżacji poddasza cechują jasne kolory, naturalne materiały oraz sosnowe belki konstrukcyjne. Rozplanowanie pomieszczeń charakteryzuje minimalizm, a przewodnią barwą aranżacji wnętrz jest designerska szarość. Mieszkanie ma układ otwarty, a jego centralnym punktem jest oryginalny kominek, który został zaprojektowany przez Zbigniewa Patalasa, ojca projektantki wnętrza. Kominek, czyli bohater tego wnętrza został otoczony siatką ogrodzeniową, z której gospodarz skręcił pręty. Następnie metalowa konstrukcja została wypełniona polnymi kamieniami. W części dziennej zaplanowano także wygodny kącik wypoczynkowy oraz cofnięty w głąb aneks z miejscem do pracy, jadalnię oraz nieco ukrytą kuchnię.

Aranżacja poddasza: otwarta sypialnia z mocnym akcentem kolorystycznym

Po drugiej stronie mieszkania zaprojektowano otwartą sypialnię. Strefa nocna została wyodrębniona jedynie dzięki zaprojektowaniu kilku prowadzących do niej schodków. Przestrzeń sypialniana wyróżnia się aranżacyjnie od reszty pomieszczeń także kolorystyką. Wszechobecną w mieszkaniu szarość zastąpiono delikatnym odcieniem fioletu. Klimat sypialni ocieplają lampy i zasłony sznurkowe za wezgłowiem łóżka, które odwracają uwagę od ciężkich sosnowych belek konstrukcyjnych.

Aranżacja poddasza: kuchnia według Patalala

Urządzenie niewielkiej powierzchni kuchni wymagało zastosowania oryginalnych i nietypowych rozwiązań. Część przestrzeni kuchennej została ukryta za filarem. Całość jest utrzymana w neutralnej kolorystyce. Celem zaoszczędzenia miejsca piekarnik został wbudowany w ścianę nad blatem. Białe szafki i grafitowe, laminowane blaty w zestawieniu z kaflami gresu, tworzą oryginalne trio sprawdzające się we wnętrzu nowoczesnej kuchni.

Aranżacja poddasza: łazienka w stylu industrialno - rustykalnym

Kolejnym pomieszczeniem, w którym zrezygnowano z modnej szarości jest toaleta. Tutaj projektantka zdecydowała się na boazerię pomalowaną modnym odcieniem granatu. Deski w toalecie okazały się inspiracją również dla oryginalnych drzwi w wiejskim stylu. W powierzchni łazienki, oprócz umywalki, wanny i toalety, zaprojektowano także saunę. Wanna i część podumywalkowa została obudowana deskami sosnowymi, co wprowadza do wnętrza pokoju kąpielowego nieco rustykalny klimat. Industrialny zaś akcent stanowią płyty gresowe przypominające skorodowaną miedź.