Odnowione meble w stylowej aranżacji wnętrz

2014-04-03 16:28

Stare meble mają wyjątkowy urok. Naznaczone zębem czasu przestawiają niezwykłą historię, przez co dodają wyjątkowego klimatu każdemu wnętrzu. Prezentujemy przykłady odnowienia mebli, dzięki którym idealnie wkomponujesz stare przedmioty w nowoczesną aranżacją wnętrz.

Meble z duszą, czyli odnawianie starych mebli
Autor: Marcin Czechowicz Aranżacja małego saloniku wyróżnia się eklektyzmem. Ton wnętrzu nadaje klasyczna szara sofa i elementy dekoracji w kolorze białym. Dopełnieniem całości jest stylowy żyrandol z czerwonymi akcentami.

Stare meble mają wyjątkowy urok. Czasem jednak chcielibyśmy wpasować je w nowoczesną stylizację wnętrz, tchnąć w nie drugie życie. Jak to zrobić? Jak idealnie skomponować stylowe i nowoczesne wnętrze ze starym stołem bądź komodą? Wystarczy prosty zabieg odświeżenia mebla i dokonanie małych przeróbek. Odnawianie mebli naznaczonych zębem czasu jest też idealnym sposobem na uratowanie wiekowych i sentymentalnych przedmiotów, które stylem nie wpisują się w nowoczesną aranżację wnętrz.

Meble z duszą, czyli odnawianie starych mebli
Autor: Marcin Czechowicz

Idealnie prezentuje się połączenie bieli i czerni w zderzeniu z odcieniami beżu i szarości. Taki zestaw nada wyjątkowego charakteru każdemu wnętrzu. Charakterystycznym elementem wnętrza jest graficzna tapeta z oryginalnym wzorem, który wprowadza do wnętrza element humorystyczny.

Rama lustra została wykonana z resztek paneli podłogowych, które pomalowano na jasno. Oryginalności dodaje jej czerwony dekor znaleziony na giełdzie antyków. Całość, w połączeniu z klasyczną komodą w kolorze białym i stylowymi dodatkami jest przykładem nieszablonowej aranżacji wnętrz z wykorzystaniem starych mebli.

Meble z duszą, czyli odnawianie starych mebli
Autor: Marcin Czechowicz

Oryginalny bufet został idealnie komponuje się z malowaną podłogą, która została jedynie pokryta brązową farba olejną. Szuflady bufetu zostały wyłożone delikatną tkaniną. Jest to idealny sposób na zniszczone wnętrze szuflad. By nie przytłoczyć niebywałego uroku wiekowego mebla. W połączeniu z oryginalnymi elementami aranżacji, takimi jak etażerka czy sofa i orientalne lampiony, tworzy niezwykle zgraną i spójną całość, która świadczy o charakterze tego wyjątkowego wnętrza.

Meble z duszą, czyli odnawianie starych mebli
Autor: Marcin Czechowicz