Nowoczesny SALON z KUCHNIĄ: ładne szare wnętrze

2013-09-24 10:18

Salon z kuchnią utrzymany jest w neutralnych barwach szarości i brązach. Ociepla ją jasna drewniana podłoga, która sprawia, że aranżacja salonu z kuchnią staje się przytulna, a ciemny, szary kolor ścian i sofy nadaje wnętrzu szyku.

Spis treści

  1. Salon z kuchnią: nowoczesna i przytulna aranżacja
  2. Salon z kuchnią: częściowo połączone

Salon z kuchnią przeszedł metamorfozę - podczas remontu właściciele postanowili przemalować wszechobecne poprzednio białe ściany, wstawić dużą wygodną sofę i zmienić oświetlenie. Zgodnie z mottem właścicielki mieszkania na Kabatach „luksus to wygoda”, właściciele cenią sobie aranżacje, która umożliwiają zarówno wygodny odpoczynek po długim dniu, jaki i możliwość miłego spędzania czasu z przyjaciółmi. Stąd pomysł na aranżację salonu z kuchnią w neutralnych odcieniach szarości i brązu. 

Salon z kuchnią: nowoczesna i przytulna aranżacja

Aranżacja salonu z kuchnią miała stworzyć przestrzeń służącą wypoczynkowi stąd pomysł zastąpienia dwóch mniejszych kolorowych sof jedną dużą, narożną, oczywiście w jedynie słusznym kolorze – szarym. Ściana z telewizorem jest prawie czarna –a dzięki takiemu doborowi barwy wieczorem jest jak w kinie. W planach właścicielki są jeszcze czarne lub antracytowe zasłony, które połączą kolor sofy i ściany z telewizorem.

Salon z kuchnią łączy wygodny półwysep, przy którym gospodarze spożywają większość codziennych posiłków. Plamą koloru w szaro-beżowej aranżacji salonu z kuchnią jest słynna lampa Campari, projektu Ingo Maurera.

Salon z kuchnią: częściowo połączone

W salonie znalazło się także miejsce na jadalnię, a ustawienie stołu względem kuchni zostało bardzo dokładnie przemyślane. Właścicielka mieszkania lubi mieć kontakt z domownikami i gośćmi podczas przygotowywania posiłków, ale chce by powstający przy gotowaniu bałagan był niewidoczny dla reszty. Stąd pomysł na częściowe oddzielenie kuchni od salonu ścianą ze starą szafą biblioteczną.

Kuchnia, która mimo braku bezpośredniego dostępu do światła dziennego, urządzona jest w dwóch odcieniach brązu. Ale mimo takiego doboru kolorów w kuchni nie jest ciemno - połyskująca ciemnobrązowa mozaika bardzo dobrze odbija wpadające z salonu światło dzienne. Zastosowanie chłodnych odcieni szarości i beżu w nowej aranżacji salonu z kuchnią wbrew powszechnej opinii, że tylko ciepłe kolory ścian budują miłą atmosferę wnętrza, spowodowało wydobycie ciepłych odcieni drewna mebli i parkietu. Dzięki temu wnętrze jest nowoczesne, ale przytulne.