Nowoczesny dom. Trawertyn, onyks, szkło i dużo światła. A jednak ciepło i rodzinnie

2014-04-04 15:49

Czy duży nowoczesny dom, w którym dominują różne gatunki kamienia naturalnego i szkło może być ciepły i rodzinny? Jeśli projektowała go kobieta to tak! Przedstawiamy wnętrza domu, w których bazę stanowią kamień (trawertyn) i tafle szkła.

Nowoczesny dom mimo użytych różnych gatunków kamienia naturalnego i dużych tafli szkła jest bardzo ciepły i przyjazny domownikom. Jest to na pewno wpływ pojawiających się tu też fornirów i miękkich tkanin. Na wyraźną prośbę właścicieli projektanci Joanna Langiewicz i Robert Charkiewicz mieli ukryć całe mnóstwo bibelotów, które przyjechały tutaj ze starego domu. Gospodarze potrzebowali, po całym dniu aktywności zawodowej, ładu i czystej przestrzeni w domu. Efekt ten został osiągnięty w 100%. Oto wnętrza domu eleganckie i tchnące spokojem. Pierwsze co widać po wejściu do domu, to domowe ognisko. Piękny, niczym nie zakłócony widok na kominek, a przed nim sofy i fotele zapraszają do odpoczynku. W nowoczesnym domu daje się zauważyć wyraźny podział na część dzienną usytuowaną na poziomie zerowym i strefy prywatne na poziomach „+1” i „-1”. Remont domu był niezwykle gruntowny, trwał dwa lata, ale wszystkie marzenia i potrzeby właścicieli zostały spełnione. Obejrzyjcie piękne wnętrza domu.

Wnętrza domu: szkło, trawertyn i łagodna kolorystyka

Centrum wnętrza domu w strefie dziennej zajmuje domowe ognisko, czyli kominek w otoczeniu wygodnych jasnych sof i foteli. Na jednej ze ścian projektanci umieścili duży telewizor i sprzęt hi-fi. Jest więc dość miejsca do codziennego odpoczynku i relaksu, a także podczas odwiedzin rodziny i przyjaciół. Chłód trawertynu navona znajdującego się na posadzce idealnie przełamuje włochaty dywan i miękkie zasłony. Część wypoczynkową wnętrza wieńczy ogromna lampa w kształcie półkuli. Stwarza ona wrażenia bezpieczeństwa i jakby domyka przestrzeń. W części dziennej nowoczesnego domu znajdują się jeszcze kuchnia i jadalnia, które płynnie przenikają się z salonem oraz gabinet pana domu wraz z biblioteką. Przy wygodnym stole swobodnie mieści się 8 osób. Kuchnia jest niezwykle prosta w formie – stanowią o tym liniowe, eleganckie podziały. Oprócz wszystkich potrzebnych sprzętów AGD, w kuchni znalazł się też ukryty sprytnie za lustrem telewizor. Wnętrza domu w strefie dziennej są niezwykle przestronne. Sprawiają to konsekwencja w doborze materiałów i kolorystyki, ale również pomysł na elementy, które zazwyczaj wykonane są z materiałów nieprzezroczystych tutaj są przezroczyste – na przykład balustrada schodów, czy wręcz część schodów. Również jedna ze ścian wykonana została z tafli szkła z rysunkiem przypominającym klawiaturę fortepianu. Dzięki tym rozwiązaniom aranżacyjnym nowoczesny dom jest wygodny i elegancki.

Nowoczesny dom: kamień, parkiet, fornir i tkaniny

Niespodzianką jaka kryje w sobie prezentowany nowoczesny dom jest poziom „-1”. Znajduje się tam domowe spa i siłownia w otoczeniu alabastru i drewna teakowego. Łaźnia parowa i sauna, luksusowa okrągła wanna sąsiadują z salą kina domowego. Jest to ulubione miejsce właściciela domu, który korzysta z tych pomieszczeń kilka razy w tygodniu.
Dwa piętra wyżej znajdują się wnętrza domu części prywatnej, czyli sypialnia z garderobą i salonem kąpielowym właścicieli, pokoje córek oraz część gospodarcza. Ta część nowoczesnego domu jest urządzona tak, że tylko linie podziału ścian, drzwi i klamki pokazują gdzie znajdują się poszczególne pomieszczenia. Te wnętrza domu są zdecydowanie najcieplejsze wizualnie. Znalazł tu się parkiet dębowy i fornir. Elementem podkreślającym elegancję nowoczesnego domu są drzwi na wysokość całej kondygnacji.

NOWY NUMER

W kwietniowym numerze M jak Mieszkanie szykujemy się do Wielkanocy. Porządki? Gotowanie? Nie tym razem. Tegoroczne święta witamy pięknie udekorowanym domem.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Kwiecień 2021