Nowoczesny dom: aranżacja wnętrz po remoncie

2010-11-10 1:00

Miało być szybko: sprzedaż mieszkania w centrum, kupno domu za miastem i wyprowadzka. A tymczasem konieczny okazał sie długi i skomplikowany remont domu, zanim powstał wymarzony, nowoczesny dom. Wnętrza zostały urządzone pomysłowo i nowocześnie. Niczym typowy loft.

Nowoczesny dom: remont domu

Mieli dość mieszkania w bloku. Zaczęli rozglądać się za domem jednorodzinnym nadającym się do szybkiego zamieszkania. Wiedzieli, że ma być to nowoczesny dom. Kupili jednak dom w stanie surowym, w Konstancinie-Jeziorne pod Warszawą, który miał już wykończone ściany i sufity, ale któremu brakowało podłóg oraz wyposażenia kuchni i łazienki. Chcieli, by ich nowe lokum przypominało loft. Czekał ich więc remont domu. Okazało się, że strop w salonie został wykonany bez odpowiednich wzmocnień, a oparto na nim ścianę nośną z połową dachu i cofniętą ścianę frontową na pierwszym piętrze. Właściwie to był cud, że ten dom stał - zgodnie z zasadami budownictwa nie powinien. Dlatego aranżacja wnętrz, na którą tak czekali właściciele, musiała poczekać kolejne tygodnie. Remont domu był obowiązkowy.

Nowoczesny dom: wnętrze w stylu loftu

Aranżacja wnętrz to już nowoczesność, prostota form i spokojne kolory w mieszkaniu. Właścicielom zależało, by ich nowoczesny dom dawał poczucie przestrzeni i otwarcia wnętrza na ogród. Stąd w salonie zamiast okien są drzwi tarasowe. Poza tym historia ze stalową ramą zainspirowała ich do pójścia w kierunku stylu loftu. Taka aranżacja wnętrz odpowiadała szczególnie panu domu. Gdy zobaczył stalowe belki ramy, koniecznie chciał zostawić je odsłonięte. Żona zdołała go przekonać, że ich nowoczesny dom wyglądałby lepiej, gdyby je zakryli, a za to zrobią ścianę z pustaków pomalowanych na biało. Na podłodze położyli parkiet przemysłowy z drewna merbau. Pozwolił im na to solidnie wykonany remont domu. W momencie przeprowadzki zostało jeszcze sporo detali do wykończenia, ale już można było zacząć kupować świąteczne dekoracje i przygotować prawdziwą, rodzinną wigilię. W końcu aranżacja wnętrz była w pewien sposób zakończona.

Nasi Partnerzy polecają