Nowoczesne wnętrza domu otwarte na ogród

2011-12-16 11:28

Przestronne i nowoczesne wnętrza domu zapewniają wygodę i swobodę mieszkańcom. W aranżacji wnętrz wybrano duże okna, drzwi przesuwne z naświetlami, betonową podłogę - wszystko powstało z myślą o tym, że wnętrza domu okazjonalnie będą służyć za galerię i plan filmowy.

Wnętrza aranżacje
Autor: Norbert Banaszyk/DADA Nowoczesny salon z kuchnią. Ściana wychodząca na patio jest cała przeszklona. W wnętrzu na podłogi wybrano beton.

Nowoczesne wnętrza zachwycają przestronnością i otwarciem na ogród. Projekt wnętrz właściciele opracowali sami. Aranżacja wnętrz jest zgoda z upodobaniami właścicieli, którzy lubią, gdy wnętrza domu są jasne (duże okna i białe ściany) i funkcjonalne (bez zagracania). Z godnie z coraz powszechniejszym trendem Ania i Artur postanowili wybudować nie tylko jeden dom dla siebie - opracowali koncepcję całego osiedla 20 domków jednorodzinnych. Prywatne osiedle nazwali roboczo Mosina Modern. Jego projekt przygotowało biuro architektoniczne Studio DNA na podstawie koncepcji Ani. W ten sposób zadbali nie tylko o wyjątkowe miejsce, w którym może rozwijać się ich dziecko, ale także o dobór sąsiadów.

Projekt wnętrza domu

Dom ma 120 m2 powierzchni oraz dużą pracownię w pomieszczeniu pierwotnie przeznaczonym na garaż. Układ wnętrz tworzy literę „L”. Salon i sypialnia rozświetlane są przez duże okna balkonowe, praktycznie szklane ściany, a naturalnym przedłużeniem pokoi jest drewniany taras i ogród. Rano domowników budzi śpiew ptaków. Wygląda na to, że wraz z domem zaprojektowali sobie ładny kawałek życia. Anna skończyła architekturę wnętrz na poznańskiej ASP. Prowadzi firmę Happy Design, która zajmuje się identyfikacją graficzną firm i produktów. Artur zajmuje się reżyserią filmową, akcjami performance, fotografią,rysunkiem, malarstwem. Prowadzi galerię internetową Citygallery. Ich 11-letnia córka Lena chodzi do pobliskiej szkoły podstawowej.

Aranżacja wnętrz: dom idealny

Ania i Artur cieszą się ze swojej ucieczki z miasta. Wybierają się na wycieczki rowerowe do pobliskiego parku narodowego, uprawiają nordic walking, Lenka jeździ konno. Pani domu zaprojektowała wiele pomysłowych rozwiązań w aranżacji wnętrz, jak choćby podłużne okno w ścianie pomiędzy holem i kuchnią. Optycznie wydłuża ono korytarz, doświetla tę przestrzeń, a przy okazji można przez nie zajrzeć do obszernego salonu. Kolejnym trafionym rozwiązaniem w aranżacji wnętrz jest polerowana posadzka przemysłowa z ogrzewaniem podłogowym - zimą zawsze ciepła. Do tego jednolita i łatwa w konserwacji – co jest istotne, zważywszy, że dom stał się również planem filmowym Artura oraz galerią, w której urządza on wernisaże. W projekcie wnętrz za niepożądane gospodarze uznali grzejniki na ścianach. W wystroju wnętrz domu nie znajdziemy tu także natarczywych rytmów, zdobień, a nawet parapetów, regałów i półeczek. Właściciele nie lubią i nie potrzebują sentymentalnych bibelotów, które można by tam ustawiać. Wyjątek stanowią fotografie, wykonywane przez Artura w różnych zakątkach świata. Część obrazów również jest jego autorstwa, a niektóre meble Ania wykonała w trakcie studiów na ASP. Bardzo osobiste akcenty doskonale wpisują się w aranżację wnętrz domu.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE