Nowoczesne wnętrza, czyli życie w poznańskim apartamencie

2011-03-23 15:58

Nowoczesne wnętrza znajdują się w 75-metrowym mieszkaniu na nowym osiedlu. Aranżacja wnętrz jest precyzyjnie dopracowna. Wnętrza zostały zaprojektowane w modernistycznym ascetycznym stylu - całe w bieli. Ciekawym zabiegiem w aranżacji wnętrz jest jednak rozczłonkowanie brył budynku tak, że tworzy się pewien powtarzalny rytm i wielopłaszczyznowość. Te rozwiązania architektoniczne wpłynęły na wygląd wnętrz i dałypoczątek pomysłowi na główny motyw mieszkania, jakim są trójwymiarowe ściany z białych paneli.

Plany związane z tym mieszkaniem są dynamiczne. Gdy właściciele je kupowali, miało być ich miejską odskocznią, teraz myślą o wynajmie, bo nie chcą się z nim rozstać na zawsze. Na co dzień Dorota i Voytek mieszkają i pracują w domu pod Poznaniem, gdzie mają własne studio graficzne. Gdy dłużej nie ruszają się ze swojego lasu, zaczynają tęsknić za miastem. Wybrali mieszkanie na osiedlu Biała Aleja, bo spodobała im się jego nowoczesna architektura i perspektywa mieszkania po sąsiedzku z ludźmi o podobnym guście i stylu życia. Dorota i Voytek wpadają tu nie tylko po to, by pożyć rytmem Poznania, ale też urządzają w mieszkaniu małe przyjęcia i spotykają się ze swoimi klientami z zagranicy.

Aranżacja wnętrz: nowoczesny wystrój wnętrz

Aranżacja wnętrz jest precyzyjna i nowoczesna. Na urządzenie wnętrz właściciele dali architektom nieduży budżet i wolną rękę. Projektanci do finansów podeszli kreatywnie, w myśl zasady: największym kapitałem są pomysły, a efekt nie zależy od ceny. Dorota i Voytek do urządzania wnętrz włączyli się tylko przy doborze barw, które są dla nich istotne, bo jako graficy na co dzień pracują z kolorem. W dodatkach zmienili żółty na zielony. – Łatwo go zastąpić, gdy przestanie być modny albo się opatrzy – zastrzega Dorota. Do bieli, czerni i barwy jesionu będzie pasował każdy inny.

Urządzanie wnętrz

Architekci wnętrz zaprojektowali w nowoczesnym mieszkaniu bardzo dużo zamkniętych szafek i schowków, aby łatwo było utrzymać we wnętrzach porządek. Większość zabudów wykonano przy użyciu frontów z IKEA. Jednorodne płaszczyzny od podłogi do sufitu podkreślają wysokość pomieszczeń. Ciekawym pomysłem w aranżacji wnętrz są ściany obłożone białymi panelami. Płaszczyzna o ciekawej fakturze stanowi tło dla aranżacji w salonie. Przy kanapie Meltemi lampa „Spun” firmy Flos. Obok fotel Noti. Na podłodze jesionowe panele, na schodach jesion lity.