Nowoczesne projekty wnętrza. Wnętrza super urządzone

2008-09-16 2:00 Patrycja Ostaszewska

Jakie są nowoczesne wnętrza? Co to znaczy nowoczesne mieszkanie? Oglądając projekty wnętrz, na pierwszy plan wysuwa się stwierdzenie, że nowoczesne mieszkanie jest funkcjonalne i łatwe w obsłudze. Aranżacja wnętrz to doskonały design w połączeniu z wygodą.

Aranżacja wnętrz: nowoczesne mieszkanie

Beata, świeżo upieczona mama, wspomina, że mimo trudnego czasu, jakim był dla niej remont domu i aranżacja wnętrz, współpraca z projektantką wnętrz Kamilą Trzaskowską przebiegała nie tylko sprawnie, ale i w sympatycznej atmosferze.

Projekt wnętrz: wybór kolorów ścian, mebli i dodatków

Konsekwentna dyscyplina w doborze materiałów i barw uporządkowała kompozycję wnętrza. Kontrast czerni i bieli oraz kolor stali nadają wystrojowi wnętrz rys nowoczesności. Dekoracyjnie usłojony palisander i plamy żywego, bardzo modnego fioletu urozmaicają, ale i porządkują aranżację wnętrz. Ten ostatni przyciąga uwagę, pobudza zmysły. Wybrany przez panią domu spośród wielu kolorystycznych propozycji, choć nie burzy harmonii, narusza nieco wykwintną poprawność czarnego i białego kamienia.

Głównie dlatego, że obie strony konsekwentnie trzymały się wstępnych ustaleń - wnętrza jasne i przestronne, nowoczesne w stylu, oszczędnie wyposażone, choć funkcjonalne i wygodne.W strefie reprezentacyjnej domu wyeksponowano tylko to, co naprawdę niezbędne. Meble i zabudowa kuchenna "schowały się" we wnękach.

Właściciele tego mieszkania nie mieli wątpliwości, że będzie im potrzebna profesjonalna pomoc w aranżacji wnętrz. Postanowili zlecić projekt wnętrz. Dziś trudno im ocenić, czy na decyzję o zatrudnieniu architekta wnętrz wpłynęła przede wszystkim chęć posiadania designerskiego mieszkania, czy raczej obawa przed nieudanymi eksperymentami wnętrzarskimi. Jednego są pewni - choć dobrze znali swoje oczekiwania i wiedzieli, jak mają wyglądać wnętrza , nie chcieli osiągnąć celu metodą prób i błędów.

Nowoczesna kuchnia z jadalnią

W kuchni połączonej z jadalnią fioletowe obicia hokerów i foteli dobrze komponują się z granitowym blatem wyspy kuchennej i lakierowanymi frontami szafek. Palisandrowy fornir, którym obłożono część frontów zabudowy, urzeka naturalnością. Błyszcząca podłoga, również w salonie ułożona z wielkich tafli sztucznego kamienia o nazwie Absolut White, zapewnia jednolitość przestrzeni. Pieczołowicie dobrane materiały wykończeniowe wysokiej jakości dały bardzo dobry efekt - kształtom o nienagannych powierzchniach nie sposób się oprzeć, chciałoby się patrzeć i dotykać bez końca. - Musieliśmy wykazać się sporą dozą cierpliwości, aby końcowy rezultat odpowiadał naszym początkowym ustaleniom. Ale jak widać, warto było - przyznają zgodnie właściciele i projektantka.W towarzystwie zrównoważonych linii sprzętów i urządzeń na pierwszy plan wychodzi oryginalne oświetlenie. Lekka, ale wyrazista lampa w postaci szklanych bombek zawieszona nad stołem w jadalni robi wrażenie. Salon i schody prowadzące na piętro zdobią z kolei żyrandole marki Axo Light przypominające kule ze śniegu. Poza tymi spektakularnymi przykładami we wszystkich pomieszczeniach znalazły się liczne lampy punktowo oświetlające wybrane fragmenty wnętrz.