Nowoczesne projekty wnętrza. Wnętrza super urządzone

2008-09-16 2:00

Jakie są nowoczesne wnętrza? Co to znaczy nowoczesne mieszkanie? Oglądając projekty wnętrz, na pierwszy plan wysuwa się stwierdzenie, że nowoczesne mieszkanie jest funkcjonalne i łatwe w obsłudze. Aranżacja wnętrz to doskonały design w połączeniu z wygodą.

Aranżacja wnętrz: nowoczesne mieszkanie

Beata, świeżo upieczona mama, wspomina, że mimo trudnego czasu, jakim był dla niej remont domu i aranżacja wnętrz, współpraca z projektantką wnętrz Kamilą Trzaskowską przebiegała nie tylko sprawnie, ale i w sympatycznej atmosferze.

Projekt wnętrz: wybór kolorów ścian, mebli i dodatków

Konsekwentna dyscyplina w doborze materiałów i barw uporządkowała kompozycję wnętrza. Kontrast czerni i bieli oraz kolor stali nadają wystrojowi wnętrz rys nowoczesności. Dekoracyjnie usłojony palisander i plamy żywego, bardzo modnego fioletu urozmaicają, ale i porządkują aranżację wnętrz. Ten ostatni przyciąga uwagę, pobudza zmysły. Wybrany przez panią domu spośród wielu kolorystycznych propozycji, choć nie burzy harmonii, narusza nieco wykwintną poprawność czarnego i białego kamienia.

Głównie dlatego, że obie strony konsekwentnie trzymały się wstępnych ustaleń - wnętrza jasne i przestronne, nowoczesne w stylu, oszczędnie wyposażone, choć funkcjonalne i wygodne.W strefie reprezentacyjnej domu wyeksponowano tylko to, co naprawdę niezbędne. Meble i zabudowa kuchenna "schowały się" we wnękach.

Właściciele tego mieszkania nie mieli wątpliwości, że będzie im potrzebna profesjonalna pomoc w aranżacji wnętrz. Postanowili zlecić projekt wnętrz. Dziś trudno im ocenić, czy na decyzję o zatrudnieniu architekta wnętrz wpłynęła przede wszystkim chęć posiadania designerskiego mieszkania, czy raczej obawa przed nieudanymi eksperymentami wnętrzarskimi. Jednego są pewni - choć dobrze znali swoje oczekiwania i wiedzieli, jak mają wyglądać wnętrza , nie chcieli osiągnąć celu metodą prób i błędów.

Nowoczesna kuchnia z jadalnią

W kuchni połączonej z jadalnią fioletowe obicia hokerów i foteli dobrze komponują się z granitowym blatem wyspy kuchennej i lakierowanymi frontami szafek. Palisandrowy fornir, którym obłożono część frontów zabudowy, urzeka naturalnością. Błyszcząca podłoga, również w salonie ułożona z wielkich tafli sztucznego kamienia o nazwie Absolut White, zapewnia jednolitość przestrzeni. Pieczołowicie dobrane materiały wykończeniowe wysokiej jakości dały bardzo dobry efekt - kształtom o nienagannych powierzchniach nie sposób się oprzeć, chciałoby się patrzeć i dotykać bez końca. - Musieliśmy wykazać się sporą dozą cierpliwości, aby końcowy rezultat odpowiadał naszym początkowym ustaleniom. Ale jak widać, warto było - przyznają zgodnie właściciele i projektantka.W towarzystwie zrównoważonych linii sprzętów i urządzeń na pierwszy plan wychodzi oryginalne oświetlenie. Lekka, ale wyrazista lampa w postaci szklanych bombek zawieszona nad stołem w jadalni robi wrażenie. Salon i schody prowadzące na piętro zdobią z kolei żyrandole marki Axo Light przypominające kule ze śniegu. Poza tymi spektakularnymi przykładami we wszystkich pomieszczeniach znalazły się liczne lampy punktowo oświetlające wybrane fragmenty wnętrz.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE