Nowoczesne mieszkanie z beżową kuchnią. Ten kolor zdominował wszystkie wnętrza!

2024-05-28 14:44

Inwestycja Forest Międzyzdroje jest położona nieopodal centrum nadmorskiego kurortu, a jednocześnie nieopodal lasu. W środku znajduje się 212 apartamentów przeznaczonych na wynajem. Wnętrze każdego z nich zostało zaprojektowane przez pracownię Deer Design Business. Dziś zaglądamy do jednego z nich.

Spis treści

  1. Beżowa strefa dzienna
  2. Beżowa sypialnia
  3. Beżowa łazienka
  4. Beżowe mieszkanie w Międzyzdrojach. Zdjęcia

— Projektując wnętrze na wynajem, trzeba pamiętać, że ma się w nim dobrze czuć nie tyle konkretna osoba, lecz możliwie szeroka grupa użytkowników. Dlatego proponowany wystrój powinien wpisywać się w aktualne trendy, a jednocześnie być możliwie ponadczasowy, aby szybko nie stał się passé — wyjaśniają autorzy projektu.

Beżowa strefa dzienna

Strefa dzienna pełni funkcję salonu, kuchni oraz jadalni. Część kuchenna została zaprojektowana we wnęce. Zabudowę ukryto za prostymi, beżowymi frontami. Przestrzeń między górnymi i dolnymi szafkami wyłożono płytkami, które tworzą z nimi harmonijną całość. Kontrast wprowadzono za pomoc ciemnego blatu wykonanego z płyty kompaktowej HPL. 

Granicę między salonem a kuchnią wyznacza jadalnia. Tapicerowane miękką, przytulną tkaniną w kolorze cappuccino krzesła zestawiono z czarnych okrągłych stolikiem. Całość stanęła na podłodze wyłożonej panelami we francuską jodełkę. 

Mieszkanie całe w beżach
Autor: K. Rogalska, D. Piekut, A. Czeluścińska-Bartosiak/Deer Design Business. Zdjęcia: Robert Chmara

Jadalnię od salonu symbolicznie oddziela również wąski pas z drewnianych lameli. Tuż za nim jest już jasnobeżowa, rozkładana kanapa o lekko połyskujących materialne. Połączono ją z czarnym stolikiem korespondującym ze stołem, który znamy z jadalni. 

Naprzeciwko kanapy ustawiono drewnianą szafkę RTV i telewizor. Domowego charakteru tej strefie nadaje niewielki regał. Ponownie salon został “zamknięty” od przedpokoju za pomocą lameli.

Bezpośrednio ze strefy dziennej można przejść na całkiem spory balkon (15 m kw.).

Beżowa sypialnia

Sypialnia stanowi część większej całości, więc jej wystrój nie zaskakuje, wpisując się w całą aranżację. Łóżko stanęło na tle pokrytej beżową tapetą i panelami tapicerowanymi ściany. 

Nie mogło tam również zabraknąć pojemnej szafy i czarnych stoliczków nocnych. 

Mieszkanie całe w beżach
Autor: K. Rogalska, D. Piekut, A. Czeluścińska-Bartosiak/Deer Design Business. Zdjęcia: Robert Chmara

Beżowa łazienka

W łazience nieco chłodniejsze w odbiorze beże połączono z ciepłym kolorem drewna. Łazienka pełni również rolę pralni. Architekci nie zdecydowali się zabudować pralki. Zapewnili do niej łatwy dostęp i umieścili ją bezpośrednio pod blatem, w który wpuszczono umywalkę.

Beżowe mieszkanie w Międzyzdrojach. Zdjęcia

  • Projekt: Klaudia Rogalska, Damian Piekut i Aleksandra Czeluścińska-Bartosiak z zespołu Deer Design Business.
  • Zdjęcia: Robert Chmara

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Piękne mieszkanie w stylu belle époque. W środku zamknięta kuchnia. Co za wysublimowana i klasyczna elegancja!

QUIZ. Jaki to styl wystroju wnętrz? Rozpoznasz?

Pytanie 1 z 15
Jaki styl przedstawia zdjęcie?
styl rustykalny
Złoto we wnętrzach WZ Studio