Nowoczesne mieszkanie. Niestandardowy wystrój mieszkania

2009-07-20 2:00

W mieszkaniu młodej prawniczki najpierw powstała solidna baza: na nowo stworzono cały projekt mieszkania, zorganizowano przestrzeń, piękne podłogi, drzwi i okładziny ścian. Potem przyszedł czas na różnorodne wyposażenie domu. Są tu designerskie, nowoczesne meble i mieszczańskie kanapy, ale również japońskie i indyjskie akcenty. Razem tworzą przytulne ale i nowoczesne mieszkanie.

Nowoczesne mieszkanie. Projekt mieszkania od nowa

Właścicielce od momentu zamieszkania w Warszawie najbardziej podoba się Stary Mokotów. Po wielu poszukiwaniach udało jej się znaleźć coś odpowiedniego w nowo powstałym domu, przy niedużej, sympatycznej uliczce. Projekt mieszkania powstał szybko a remont trwał zaledwie cztery miesiące, choć wszystko wewnątrz wybudowano od nowa. Zostały tylko ściany konstrukcyjne i słup nośny. O pomoc przy projektowaniu przestrzeni i urządzenie wnętrza poprosiła Grzegorza Janczarskiego, którego kilka wcześniejszych realizacji widziała u swoich znajomych. Z połączenia dwupokojowego mieszkania i kawalerki powstało jedno stupiętnastometrowe nowoczesne mieszkanie, które zostało podzielone na trzy części: zamykany gabinet, sypialnię z łazienką i salon połączony z jadalnią i kuchnią. Ze względu na otwarty charakter przestrzeni pomyślano o tym, by wyposażenie domu było praktyczne. Mowa tu między innymi schowkach, których zwykle bardzo brakuje w takich wnętrzach. Nie zapomniano też, by wstawić nowoczesne meble.

Nowoczesne mieszkanie. Umeblowanie

To nowoczesne mieszkanie ma u sufitu indyjskie lampy, a jego ściany pokrywa boazeria. Piękna żeliwna wanna była tak ciężka (ok. 400 kg), że rodziły się wątpliwości, czy po nalaniu wody nie wyląduje u sąsiadki piętro niżej. Strop wytrzymał, choć nie jest to jedyny ciężki sprzęt w tym domu. Nowoczesne meble też ważyły swoje. Zawieszony w pobliskiej sypialni fotel „Bubble Chair” to bańka mydlana tylko z nazwy i wyglądu. Wyposażenie domu właścicielka kupowała stopniowo i zestawiała ze sobą sprzęty w różnych stylach. „Bubble Chair” okazyjnie „kliknęła” w sieci. Nowoczesne meble do jadalni i biurko doradzono jej w sklepie Indivi. Kanapy i fotel z podnóżkiem to prototypy wykonane według rysunków Janczarskiego i jej wskazówek. Gdy ktoś, jak ona, urządza się długo i z rozmysłem, nie musi się obawiać, że wyposażenie domu będzie przypominało aranżację sklepu meblowego.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W czerwcowym numerze M jak Mieszkanie otwieramy sezon balkonowy. Urządzamy oazę za oknem – klimatyczną, wygodną, zapewniającą relaks.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2022