Nowoczesne mieszkanie na Żoliborzu: marmur w aranżacji wnętrza

2016-07-22 12:39 Anna Szeweluk

Nowoczesne mieszkanie na warszawskim Żoliborzu zaprojektowane zostało dla dwuosobowej rodziny. 50-metrowa przestrzeń została rozwiązana tak, by była jak najbardziej funkcjonalna dla mieszkańców. Aranżacja łączy w sobie szlachetne materiały i paletę kolorów podstawowych. Zobacz projekt autorstwa pracowni DEKAA Architects!

Projekt „Artystyczny Żoliborz” znajduje się na warszawskiej dzielnicy Żoliborz. Inwestycja posiada 50m2. Nowoczesne mieszkanie składa się ze stref: dziennej czyli salonu, jadalni, kuchni i strefy biurowej oraz części prywatnej czyli sypialni oraz garderoby.

Nowoczesne mieszkanie: wnętrze w stylu modern

Wnętrze zaprojektowane jest we współczesnym klimacie. Proste geometryczne formy – charakterystyczne dla stylu modern, zostały wzbogacone minimalistycznymi grafikami i jasnymi, pastelowymi dodatkami. Większość mebli została zaprojektowanych tak aby były jak najbardziej funkcjonalne dla mieszkańców. W jadalni postawiono na wygodne krzesła i designerskie lampy. Czerń płynnie przeplata się tu ze szlachetnym drewnem. Takie połączenie stanowi o bardzo modernistycznym charakterze wnętrza. Salon i jadalnia stanowią jedną, otwartą przestrzeń. We wnętrzu dominuje raczej chłodna, stonowana kolorystyka. Obecność bieli i różnych odcieni szarości – aż po czerń, nadaje pomieszczeniom dodatkowej głębi. W sypialni dominują naturalne, stonowane kolory, które w połączeniu z drewnem nadają wnętrzu ciepłego, nowoczesnego charakteru. Designerskie lampy są ciekawym elementem dopełniającym aranżację sypialni.

Zobacz też: Aranżacje wnętrz w stylu nowoczesnym >>>

Nowoczesne mieszkanie: szlachetny marmur

Marmurowa ściana to idealny pomysł na pustą płaszczyznę w kuchni. Łatwa w utrzymaniu nadała pomieszczeniu szlachetnego charakteru. Marmur w połączeniu z białymi frontami szafek to nowoczesny minimalizm w pełnej odsłonie. Aby pomieszczenie nie wydawało się zbyt chłodne, dobrym rozwiązaniem było zastosowanie drewna na podłodze. Taka kombinacja wprowadziła do wnętrza nowoczesną elegancję. Czarno-biała aranżacji łazienki wcale nie musi być nudna. W jej projekcie użyto marmuru w tych samych odcieniach. Pasiasty wzór marmuru jest ciekawą dekoracją samą w sobie. Zastosowany w łazience idealnie podkreślił minimalistyczny charakter wnętrza.

Autor projektu: www.dekaa.com.pl